DomekIOgrodek.pl > Salon > IKEA opatentowała innowacyjny system minimalizujący ryzyko przewracania się mebli

IKEA opatentowała innowacyjny system minimalizujący ryzyko przewracania się mebli

IKEA
Materiały promocyjne

Wraz z pierwszym opatentowanym produktem i w oparciu o chęć uczynienia życia w domu bezpieczniejszym, IKEA dzieli się swoją innowacją – systemem „Przymocuj i Odblokuj”, który pomaga zmniejszyć ryzyko przewrócenia się mebli. Komoda VIHALS jest pierwszym sprzedawanym na całym świecie meblem wyposażonym w tę funkcję.


Bezpieczeństwo produktu oraz klientów jest dla IKEA priorytetem. Marka spełnia najbardziej surowe wymogi prawne i standardy w zakresie bezpieczeństwa i jakości produktów w krajach, gdzie prowadzi działalność, a dodatkowo wyznacza jeszcze bardziej restrykcyjne wymagania wewnętrzne. W IKEA, ocena ryzyka związanego z bezpieczeństwem to kluczowy element procesu rozwoju każdego produktu. Jeśli chodzi o meble do przechowywania, przymocowanie do ściany jest najpewniejszym gwarantem bezpieczeństwa. Funkcja „Przymocuj i Odblokuj” (ang. Anchor and Unlock) ma zachęcić użytkowników do zabezpieczenia w ten sposób swoich mebli.
 

Jak działa system „Przymocuj i Odblokuj”

Funkcja „Przymocuj i Odblokuj” pozwala na otwieranie w jednym momencie tylko ograniczonej liczby szuflad, jeśli mebel nie jest przymocowany do ściany. Zmniejsza to ryzyko przewrócenia, ale go nie eliminuje. Po przymocowaniu mebla do ściany włącza się mechanizm odblokowujący i można bezpiecznie otworzyć nawet wszystkie szuflady jednocześnie.

 

Najbezpieczniejsza komoda

Pierwszymi dostępnymi na całym świecie produktami IKEA, które wyposażone są w system „Przymocuj i Odblokuj” są komody VIHALS. Klienci IKEA mogą wybierać spośród trzech różnych wersji: komody z 4 szufladami i dwóch wersji komód z 6 szufladami. Komody VIHALS są częścią serii rozwiązań do przechowywania o tej samej nazwie – można je łatwo łączyć, aby uzyskać spójny wygląd w całym domu. Wersja komody z 4 szufladami doskonale spełnia potrzeby osób mieszkających na małych powierzchniach i jest najbardziej popularna wśród klientów, a teraz jest również dostępna w nowej niższej cenie – o 200 zł taniej. Produkty wyposażenia domu w przystępnych cenach to istota działalności IKEA, nie może odbywać się to jednak kosztem jakości czy bezpieczeństwa. 

„W IKEA stawiamy bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Przeprowadzamy ponad milion testów rocznie, aby zapewnić, że nasze produkty są trwałe i bezpieczne w użyciu. System ‘Przymocuj i Odblokuj’ ma na celu nie tylko zwiększać bezpieczeństwo mebla, ale również przypominać klientom - ilekroć będą chcieli otworzyć wszystkie szuflady na raz, bez przymocowania mebla do ściany - że to mocowanie jest niezbędne, aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa. Komoda VIHALS to pierwszy produkt z takim rozwiązaniem - kolejne pojawią się w niedalekiej przyszłości. W nadchodzących latach będziemy nadal opracowywać produkty z innowacyjnymi funkcjami zwiększającymi stabilność i bezpieczeństwo użytkowania dla naszych klientów na całym świecie. Rozwiązania te nie będą takie same dla każdego produktu, funkcje będą wbudowywane w meble w zależności od potrzeb" – mówi   Bartosz Grund, Lider ds. Wymagań i Zgodności Produktu w IKEA Retail w Polsce. ”Nasz dom powinien być bezpieczny dla całej rodziny. Dlatego każdorazowo do wszystkich komód dołączane są okucia zabezpieczające umożliwiające przymocowanie ich do ściany, co jako IKEA zawsze rekomendujemy” – dodaje. 

Niedawno IKEA zaprezentowała też szafkę z szufladami GREÅKER, której niestandardowe zawiasy umożliwiają otwieranie drzwi tylko pod pewnym kątem, aby jeszcze bardziej zwiększyć stabilność. W ofercie IKEA znajdziemy również wiele produktów, których jedynym zadaniem jest zapewniać bezpieczeństwo, takich jak blokady na okna lub drzwi, antypoślizgowe maty czy ochronne nakładki na narożniki szafek i blatów.
 

IKEA ogłasza zobowiązanie patentowe i zachęca innych producentów do wykorzystywania funkcji „Przymocuj i Odblokuj”

IKEA czerpie z 80-letniego doświadczenia w tworzeniu mebli do domu. W oparciu o tę wiedzę, badania i rozwój powstał szereg rozwiązań w zakresie stabilności mebli do przechowywania ubrań. IKEA ma nadzieję wpływać na zmiany w branży meblarskiej i ograniczyć liczbę wypadków spowodowanych przewróceniem się mebli, umożliwiając jednocześnie bezpieczniejsze życie w domu. W tej kwestii IKEA mocno wierzy we współpracę, zachęcając innych producentów mebli do skorzystania z jej patentu „Przymocuj i Odblokuj”.

IKEA chce projektować produkty, które wytrzymają codzienne domowe wyzwania, a przez to sprawią, że dom stanie się bezpieczniejszym i lepiej pomyślanym. Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie w IKEA.