Jak stosować ocet na chwasty na kostce brukowej? O tych zasadach musisz pamiętać
Borykacie się z problemem chwastów w ogrodzie? Jeśli tak koniecznie zapoznajcie się tym patentem. Zastosowanie octu na chwasty na kostce brukowej pozwoli Wam usunąć każdego niechcianego intruza.
Jak stosować ocet na chwasty na kostce brukowej?
Ocet na chwasty w ogrodzie stosowany był lata temu przez nasze babcie i dziadków. Aż dziw, że dzisiaj nie pamiętamy tej specyficznej receptury, która uratowała miliony ogrodników na świecie. Przepis na nią jest naprawdę prosty.
Zaufało jej wielu ogrodników z racji na brak herbicydów, które są popularnym składnikiem wszelkich środków przeciwko chwastom. Jak stosować oprysk z octu? Tym zajmiemy się w dzisiejszym artykule.
Oprysk z octu może być stosowany zarówno na kostce brukowej, jak i na opasce żwirowej wokół domu. Nie powinno się go jednak aplikować na rośliny uprawne. Należy pamiętać, że jego użycie może powodować zakwaszenie gleby w ogrodzie.
Przepis na stosowanie octu w ogrodzie
Jak wykonać oprysk z octu w ogrodzie? Wystarczy użyć do tego najtańszego octu spirytusowego o stężeniu 10-20%. Niższa wartość wystarczy do usunięcia młodych chwastów, wyższa będzie niezbędna do chwastów starszych.
Zaleca się rozcieńczenie preparatu 2:1 wodą (na 1 litr octu, pół litra wody), pamiętając o tym, by to ocet wlewać do wody, a nie odwrotnie. Na bardzo uporczywe chwasty zaleca się użyć octu bez rozcieńczania.
Jak widzicie, przygotowanie preparatu na chwasty jest naprawdę proste. Ocet należy rozpylić na chwasty i poczekać, aż zadziała on swoje. Efekt przerośnie Wasze oczekiwania.
Jak stosować ocet na chwasty?
Pamiętajcie, że aby aplikacja octu na chwasty była skuteczna, należy stosować go w bezwietrzny i suchy dzień. Warto opryskać chwasty w dzień słoneczny, gdy temperatura jest wyższa niż 15 stopni Celsjusza. To przyspieszy działanie preparatu.
Stosując ocet na kostce brukowej, warto sprawdzić, czy nie pozostawia on po sobie śladów. Procedurę oprysku chwastów należy wykonywać do momentu, aż te nie przestaną rosnąć. Dla wzmocnienia działania octu można dodać do niego nieco soli (lepiej nie robić tego na kostce brukowej).
Jeśli w ciągu 24 godzin od aplikacji octu będzie padać, powtórzcie oprysk, gdyż ten nie przyniesie zamierzonych efektów.
Drodzy Czytelnicy, jak Wy radzicie sobie z chwastami. Stosujecie na nie oprysk z octu?
Koniecznie podzielcie się z nami Waszymi sposobami w komentarzach.