DomekIOgrodek.pl > Inspiracje > Jak szybko znajdziesz motyla na obrazku? Tylko 1% ludzi znajduje go w mniej niż 60 sekund
Magdalena Patacz
Magdalena Patacz 31.05.2023 18:21

Jak szybko znajdziesz motyla na obrazku? Tylko 1% ludzi znajduje go w mniej niż 60 sekund

jak szybko znajdziesz motyla na obrazku?
Zdjęcie pochodzi z profilu Gergely Dudás - Dudolf na portalu Facebook

Testy obrazkowe są świetną okazją do sprawdzenia naszej spostrzegawczości. Teoretycznie proste i przyjemne dla oka rysunki wcale nie są tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Sprawdź, czy uda Ci się osiągnąć najlepszy wynik. Tylko 1% ludzi potrafi znaleźć motyla na obrazku w mniej niż minutę. 

Testy obrazkowe zyskują coraz większą popularność

Testy obrazkowe bawią nie tylko dzieci. Są świetnym sposobem na oderwanie się na chwilę od codzienności i obowiązków. Pozwalają także w prosty sposób ocenić naszą spostrzegawczość. Twórcą obrazków przedstawionych poniżej jest Gergely Dudas. 

Węgierski artysta dzieli się swoimi pracami na swoim blogu, a także na profilu na portalu Facebook.com. Jego prace cieszą się ogromną popularnością i zainteresowaniem internautów. Sprawdź, czy uda Ci się rozwiązać teoretycznie prosty test.

Na obrazku znajdziesz urocze zwierzątka, które poukrywane są w słonecznikach. Skup się jednak nie na nich, a na motylu, którego trzeba znaleźć. Tylko 1% ludzi potrafi odnaleźć owada w mniej niż minutę. Gotowy, żeby się sprawdzić?  Zaczynamy!

Rekordowo droga moneta z PRL. Jest najbardziej poszukiwana przez numizmatyków Połącz je z octem i wlej do butelki. Specyfik wykurzy ziemiórki, meszki i inne muchy

Znajdź motyla na obrazku

Przyjrzyj się uważnie poniższemu obrazkowi. Jest bardzo przyjemny dla oka. W słonecznikach znajduje się kilka zwierzątek: lis, niedźwiedź, borsuk, zając i niewielki ptak. Zauważysz je błyskawicznie. Problem pojawi się, jednak kiedy zaczniesz szukać motyla. Nie jest to takie proste, prawda?

test na spostrzegawczość.jpg
Zdjęcie pochodzi z profilu Gergely Dudás - Dudolf na portalu Facebook

Gdzie znajduje się motyl? Poznaj rozwiązanie testu

Skrzydła motyla są w kolorze słoneczników, dlatego też owad tak dobrze wtapia się w tło i jest praktycznie niezauważalny dla ludzkiego oka. Po czasie jednak powinniśmy go znaleźć. Jeśli jednak nie udało Ci się odszukać owada, być może jesteś przemęczony i Twoje oczy muszą odpocząć.

Motyl znajduje się przy lewym, górnym rogu obrazka, niedaleko małego ptaka. Poniżej znajduje się przyciemniony obrazek, dzięki któremu bez trudu znajdziesz to, czego szukałeś.

test na spostrzegawczość.jpg
Zdjęcie pochodzi z profilu Gergely Dudás - Dudolf na portalu Facebook

Ile czasu potrzebowałeś, aby znaleźć motyla? Podziel się z nami swoim wynikiem.

Tagi: owady
Polecane