Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Połącz je z octem i wlej do butelki. Specyfik wykurzy ziemiórki, meszki i inne muchy
Adam Moskal
Adam Moskal 16.03.2023 18:02

Połącz je z octem i wlej do butelki. Specyfik wykurzy ziemiórki, meszki i inne muchy

Pryskanie roślin
canva/Sergey Granev, Getty Images

Latające po całym domu muszki owocówki, wychodzące z doniczek ziemiórki, czy najzwyklejsze duże muchy bzyczące pod żyrandolem - wszystkie są niezwykle irytujące. Okazuje się, że jest banalny patent, aby się ich pozbyć. Wystarczy połączyć goździki z octem i wodą i spryskać miksturą miejsce, w których najczęściej przebywają. Znikają praktycznie od razu. 

Ocet i goździki

Muchy, meszki, ziemiórki i inne owady mogą dokuczać nie tylko w sezonie letnim. Te irytujące owady wymagają do rozwoju ciepła i pozywiania - a więc warunków, jakie zwykle panują w domach czy mieszkaniach. Ocet z goździkami może je skutecznie z nich wykurzyć. 

Owady te bowiem nie znoszą zapachu zarówno octu, jak i goździków. Sporządzenie z nich mieszanki do spryskiwania, która rozchodzi się w powietrzu delikatną chmurką, rozwiąże ten problem. 

Dowbor zrobiła u niej remont. Pani Sylwia zdradziła kulisy programu, „jeden moment wycięli”

Jak zrobić specyfik na muchy, ziemiórki i meszki?

Będziesz potrzebować 1 szklanki wody, 1 szklanki octu oraz 4 łyżeczek suszonych goździków. Na początku wlej wodę do rondelka, postaw go na ogniu i doprowadź do wrzenia. Gdy woda zacznie się gotować, wsyp do niej 4 łyżeczki goździków. 

Gotuj je we wrzątku przez 5 minut, a następnie zdejmij z gazu. Odstaw naczynie na bok, aż jego zawartość całkowicie przestygnie. Odcedź przyprawy, a do ostudzonej wody wlej szklankę octu. Mieszanka jest gotowa. 

Projekt bez tytułu (89).png
canva/Erstudiostok, Getty Images

Jak używać octu i goździków?

Po wykonaniu powyższych kroków przelej płyn do butelki z atomizerem lub spryskiwaczem. Teraz zostaje Ci jedynie spryskać miejsca, w których występuje najwięcej niechcianych owadów. 

W przypadku ziemiórek będą to doniczki z roślinami, jeśli chcesz pozbyć się much i meszek, spryskaj okolice misek z owocami czy firanki okien. Domowy środek działa także odstraszająco na komary, mrówki, prusaki, myszy, a nawet karaluchy.