Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Oświetlenie > Jakie oświetlenie najlepsze do łazienki? Postaw na takie światło
Magdalena Patacz
Magdalena Patacz 17.12.2023 17:19

Jakie oświetlenie najlepsze do łazienki? Postaw na takie światło

oświetlenie do łazienki
canva/Christa Groover zz Pexels

Podczas remontu, czy odnawiania łazienki największą uwagę przywiązujemy do koloru i wzoru płytek, koloru ścian, armatury, czy dekoracji. Światło traktujemy po macoszemu. Okazuje się jednak, że oświetlenie do łazienki jest niezwykle ważne.

Kluczowe są zarówno barwy żarówek, jak i miejsce lamp, jakie montujemy. Jakie oświetlenie jest najlepsze do łazienki? 

Dobrze oświetlona łazienka to podstawa

Łazienka musi być przytulna i musimy czuć się w niej dobrze. Zbyt intensywne, białe światło plus białe płytki i armatura dadzą poczucie sterylności i typowo szpitalnego wnętrza, a nie o to przecież chodzi.

Oświetlenie do łazienki powinno być przytulne, ciepłe. Nie w każdym miejscu jednak takie żarówki się sprawdzą. Jak rozplanować oświetlenie? Jakie kolory barw wybrać?

Jeśli lubisz długie, odprężające kąpiele, warto pomyśleć nad lampami ledowymi ,które można zamontować przy wannie. Takie światła dodatkowo cię zrelaksują i pomogą odpocząć po ciężkim dniu. 

oświetlenie do łazienki.jpg
canva/MaxRachubowki

Zwróć uwagę na barwę światła

Najlepszym światłem do łazienki będzie światło o ciepłej barwie. Zapewnią one przytulny, odprężający klimat. Żarówki o ciepłej barwie sprawdzą się idealnie do lampy głównej i lamp dekoracyjnych.

Przy lustrze jednak światło o ciepłej barwie się nie sprawdzi. Zwłaszcza dla kobiet, które chcą się dobrze pomalować i nie przesadzić z podkładem, różem, bronzerem, czy cieniami. Przy lustrze żarówki powinny mieć barwę neutralną. Gdy wybierzemy za chłodny odcień, również makijaż nie wyjdzie idealnie. Buzia będzie za bardzo rozjaśniona.

Jak oświetlić lustro w łazience?

Gdy wiesz już, jaką barwę wybrać, czas na informacje, jak lampy zamontować. Oświetlenie przy lustrze powinno znajdować się powyżej linii wzroku.

Możesz zamontować dwie lampy po każdej stronie lustra lub jedną nad lustrem. Lampa ta powinna mieć taką szerokość, jak rama, dzięki czemu idealnie oświetli całą taflę. Dobrym sposobem są również lustra z wbudowanym oświetleniem.

oświetlenie do łazienki.jpg
canva/NiserinLed

Zobacz także: