Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Łazienka > Mieszam z wodą i czyszczę kabinę prysznicową. Działa lepiej niż ocet i żrąca chemia
Magdalena Patacz
Magdalena Patacz 08.12.2023 10:22

Mieszam z wodą i czyszczę kabinę prysznicową. Działa lepiej niż ocet i żrąca chemia

jak czyścić kabinę prysznicową
shutter/FotoDuets

Jak czyścić kabinę prysznicową? Jedni sięgają po preparaty z drogerii. Inni po ocet. Ja natomiast postawiłam na w pełni ekologiczny, bezpieczny środek, który w dodatku pachnie świeżo i przyjemnie. 

Domowa mikstura dosłownie wyżera brud. Traktuję ją nie tylko szyby w kabinie prysznicowej, ale i armaturę, brodzik i listwy między płytkami, a brodzikiem. Kabina wygląda jak nowa, a po osadzie i kamieniu nie zostaje żaden ślad.

Przestań korzystać z agresywnej chemii do czyszczenia

Środki do czyszczenia kabin prysznicowych najczęściej są na bazie chloru i innych, żrących substancji. Opary wydobywające się podczas sprzątania są groźne dla naszego zdrowia, szczególnie dla kobiet w ciąży, dzieci, alergików i astmatyków.

Dobrym zamiennikiem takich środków jest ocet, jednak ja nie przepadam za jego zapachem. Ocet też jest duszący. Jak wyczyścić kabinę prysznicową? Przygotuj miksturę, która jest w 100% bezpieczna i w przeciwieństwie do octu przyjemnie pachnie.

Mieszanką pozbędziesz się kamienia, osadu z mydła i płynów do kąpieli, zacieków, a nawet zalążków pleśni, która często pojawia się w fugach pod prysznicem i na łączeniu brodzika i płytek. Po 20 minutach kabina będzie lśnić jak nowa.

jak czyścić kabinę prysznicową.jpg
canva/MLiberra

Ta mikstura wyżera brud, kamień i osad z kabiny prysznicowej

Do przygotowania najlepszego środka do czyszczenia kabiny prysznicowej potrzebujesz szklanki ciepłej wody, 3 łyżek kwasku cytrynowego, łyżki sody oczyszczonej i kilku kropel płynu do mycia naczyń. 

Wodę przelej do butelki z atomizerem. Wsyp kwasek, sodę, zakręć i energicznie potrząsaj, aż produkty się rozpuszczą. Następnie wlej płyn do mycia naczyń. Ponownie wstrząśnij, żeby powstała piana. Mikstura jest gotowa! Jak ją stosować? Działa lepiej niż żrąca chemia i ocet.

Jak stosować miksturę do czyszczenia kabiny prysznicowej?

Miksturą spryskaj całą kabinę prysznicową: szyby, kran, prysznic i listwy między brodzikiem, a płytkami. Brodzik również potraktuj domowym preparatem. Teraz pozostaw na 15 minut.

Po tym czasie zwilż szorstką stronę gąbki do mycia naczyń i przetrzyj wcześniej spryskane powierzchnie. Armaturę i listwy między płytkami, a brodzikiem polecam przetrzeć starą szczoteczką do mycia zębów. Cała kabina będzie wyglądać jak nowa.

jak czyścić kabinę prysznicową.jpg
canva/MaxRachubowski z Pexels

Zobacz także: