Jeśli zapewnisz to arbuzowi, będzie rósł jak szalony. Stanie się tak ciężki, że go nie podniesiesz
Arbuz to fantastyczny owoc, który idealnie sprawdzi się na lato. Dostarcza sporo składników odżywczych i jednocześnie świetnie nas nawadnia. Arbuz możemy zasadzić we własnym ogrodzie, a jeśli zadbamy o odpowiednie nawożenie, plony będziemy mieć ogromne.
Jak uprawiać arbuza w ogródku?
Pierwszym krokiem w uprawie arbuza jest wybór odpowiedniej odmiany. Arbuz najlepiej rośnie w dobrze nasłonecznionych miejscach, które powinno być osłonięte od północy. Poza stanowiskiem dla arbuza ważna jest właściwa gleba.
Gleba idealna dla arbuza powinna być żyzna i bogata w składniki odżywcze. Natomiast najlepsze pH, które sprawi, że nasz arbuz pięknie wyrośnie to od 5,5 do 6,0. Nasiona arbuza warto wcześniej wysadzić do doniczek. Natomiast w gruncie arbuzy możemy zasadzić pod koniec maja lub w czerwcu, kiedy ziemia jest nagrzana.
Arbuzy są odporne na wysokie temperatury i dają sobie radę nawet w czasie suszy. Jednak mimo wszystko warto zapewnić im odpowiednią ilość wody, kiedy od dłuższego czasu nie padło. Natomiast ogromne i pyszne arbuzy zapewni nam wysoka temperatura.
Mój dziadek przecinał banana na pół i owijał wokół róży. Po miesiącu działa się magiaNajlepszy nawóz do arbuza
Soczyste i przepyszne arbuzy prosto z ogródka zapewni nam odpowiednia temperatura. Arbuzy najlepiej rosną, kiedy na zewnątrz jest naprawdę ciepło. Idealną temperaturą dla tych owoców jest 21 stopni Celsjusza.
W celu zapewnienia arbuzom najlepsze temperatury warto wyłożyć podłoże słomą. Dzięki temu ziemia nie będzie wychładzać się, kiedy na zewnątrz zrobi się chłodniej. W ten sposób możemy zabezpieczyć także owoce przed gniciem.
Arbuza warto mieć w ogrodzie
Arbuzy są idealnymi owocami na upały. Przede wszystkim mogą pomóc nam uzupełnić płyny, kiedy w temperatury na zewnątrz rośnie, a my sporo się pocimy. Około 90% masy arbuza to woda.
Arbuz jest również bogaty w najróżniejsze składniki odżywcze. Może być fantastycznym uzupełnieniem naszej diety. W arbuzie znajdziemy potas, magnez, wapń, fosfor, sód, żelazo, a także witaminę C i A.