Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Kuchnia > Kapsułki i nabłyszczacz to za mało. Włóż je do zmywarki i włącz program. Szybko sobie podziękujesz
Magdalena Patacz
Magdalena Patacz 28.11.2023 08:41

Kapsułki i nabłyszczacz to za mało. Włóż je do zmywarki i włącz program. Szybko sobie podziękujesz

zmywarka
canva/sambarfoto

Zmywarka jest jednym z niezbędnych sprzętów AGD. Znacząco ułatwia życia, zwłaszcza wtedy, gdy na obiedzie lub kolacji mamy gości. Dzięki niej nie musimy już stać godzinami przy zlewie. Niestety zmywarka ma jeden minus, mianowicie niszczy szkło, które w niej myjemy.

Jest jednak na to prosty sposób. Przed włączeniem zmywarki, wkładamy do niej kapsułkę, wlewamy nabłyszczacz i jeszcze jedną rzecz. To właśnie dzięki niej woda jest miękka, a osad nie pojawia się na szkle i nie niszczy powierzchni.

Wybierz odpowiedni program

Każda zmywarka ma kilka programów mycia naczyń. Różnią się od siebie nie tylko czasem trwania cyklu, ale przede wszystkim temperaturą. Aby zoptymalizować mycie naczyń, zawsze wybierajmy odpowiedni do nich program. 

Na rynku mamy również wiele rodzajów kapsułek i tabletek do zmywarek. Kapsułki są o tyle wygodniejsze, że zawierają już nabłyszczacz. Jeśli jednak stosujesz tabletki do zmywarki, pamiętaj, aby dodać również detergent.

Oprócz kapsułek i nabłyszczacza, kluczowy jest także jeden składnik. To on zmiękcza wodę i dzięki niemu na szkle nie tworzy się osad. Kieliszki i szklanki są idealnie czyste i nie niszczą się podczas mycia!

zmywarka.jpg
canva/bonchan

Włóż je do zmywarki. Pozbędziesz się problemu

Do zmywarki włóż brudne naczynia. Następnie urwij dwa większe kawałki folii aluminiowej i zrób z nich dwie kulki. Włóż je do urządzenia. Do komory włóż także kapsułkę, wlej nabłyszczacz i nastaw odpowiedni program.

Zobaczysz, że naczynia będą idealnie czyste i co najważniejsze - bez nieestetycznego osadu, który bardzo często pozostaje głównie na szklankach i kieliszkach. Dlaczego tak się dzieje? Składniki zawarte w folii zmiękczają wodę i usuwają z niej kamień!

Regularnie czyść zmywarkę

Pamiętaj jednak, że kluczem do czystych, lśniących naczyń jest dbanie o czystość zmywarki. Wnętrze czyść raz w miesiącu. Doskonale sprawdzi się tutaj woda z octem. Ocet działa antybakteryjnie i zwalcza pleśń i osad, który może pojawić się w zmywarce.

Dodatkowo raz na kilka dni wyjmij filtr w zmywarce. Wyrzuć resztki jedzenia, a całość umyj pod bieżącą wodą, a następnie zdezynfekuj wodą z octem. Do czyszczenia filtra doskonale sprawdzi się stara szczoteczka do zębów.

zmywarka.jpg
canva/Volodymyr Buuschmelov

 

Zobacz także: