Karaluchy boją się go jak ognia. Działaj szybko, a uratujesz dom
Spotkanie karalucha w domu to nic przyjemnego. Karaluchy są dość duże, a ich widok przyprawia o dreszcze. Jednak co robić, kiedy karaluchy pojawią się w domu? Możemy pozbyć się ich w naprawdę prosty sposób.
Skąd biorą się karaluchy w domach?
Karaluchy są jednymi z najbardziej prymitywnych i przystosowanych do różnych warunków stworzeń na ziemi. Wielkość karaluchów może się różnić w zależności od gatunku, ale większość z nich osiąga długość od 1 cm do 3 cm. Cało karalucha jest spłaszczone, a owad ma trzy pary odnóży. Skąd karaluch w naszym domu?
Karaluchy mają twardy pancerz, który chroni je przed uszkodzeniami mechanicznymi i utratą wody. Ich kolor może być różny w zależności od gatunku, ale najczęściej są brązowe lub czarne z jasnymi plamami, a czasem pręgami. Karaluchy w domach szukają schronienia. Przyciąga je zapach źle zabezpieczonego jedzenia.
Karaluchy z łatwością wspinają się po ścianach budynków, a nawet są w stanie przemieszczać się wentylacją. Karaluchy mogą dostać się do naszego domu różnymi drogami. Jednak jak pozbyć się karaluchów z domu?
Ten produkt ukorzeni roślinę w mgnieniu oka. Z pewnością masz go w domu Masz ogródek działkowy? To lepiej uważaj, za te zachowania dostaniesz słony mandatJak pozbyć się karaluchów?
Karaluchy żerują przede wszystkim w nocy i to właśnie wtedy najczęściej możemy je spotkać. Kiedy zauważymy karalucha w domu, powinniśmy działać szybko, ponieważ te owady naprawdę szybko się rozmnażają.
Na karaluchy możemy przygotować pułapkę, która skutecznie pomoże pozbyć się karaluchów z domu. Będą nam do niej potrzebne fusy ze zmielonej kawy. Wystarczy umieścić je w wysokim słoiku i dodać kładkę, po której karaluchy dostaną się do środka. Karaluchy wpadną do słoika, ale już z niego nie wyjdą.
Pułapka na karaluchy to dobre rozwiązanie, przy którym nie stosujemy chemii, więc warto je wypróbować przed deratyzacją. Karaluchy co prawda nie gryzą, ale mogą przenosić groźne choroby.
Czy karaluchy są niebezpieczne?
Karaluchy w domu nie będą nas gryźć, jednak mogą za wszelką cenę chcieć dostać się do naszego jedzenia i to właśnie je zainfekować. Karaluchy przenoszą wiele chorób, dlatego powinniśmy uważać, kiedy zobaczymy insekty w domu.
Karaluchy mogą przenosić grypę, cholerę, gruźlicę, tężec, a nawet dżumę. Jednak najczęściej doprowadzą do zatrucia pokarmowego, kiedy zjemy zanieczyszczoną przez karaluchy żywność.