DomekIOgrodek.pl
Dowbor

Screen Youtube/ Radio ZET

Katarzyna Dowbor tłumaczy, że nie wszystkim można pomóc. Trzeba spełniać konkretne warunki

27 Września 2021

(Ostatnia zmiana: 28 Stycznia 2022)

Autor tekstu:

Weronika Dadok

Udostępnij:

Katarzyna Dowbor jest cudowną medialną personą. W swojej karierze udało się jej odmienić życia wielu osób, które znalazły się w ciężkiej sytuacji. Dała im możliwość mieszkania w cudownych warunkach, bez zmartwień o stan swoich czterech kątów i dach nad głową.

Niestety nie wszystko zawsze można z łatwością załatwić, nie każdy może otrzymać potrzebną pomoc. Porażający fakt ujrzał światło dzienne. Okazuje się, że w niektórych przypadkach potrzebujący są dyskwalifikowani już na starcie.

Katarzyna Dowbor opowiedziała o problemie w "Nasz nowy dom"

Aby wziąć udział w programie, należy spełnić odpowiednie warunki. Niekiedy osoby, nawet najbardziej potrzebujące, muszą zmierzyć się z bolesną prawdą dotyczącą niemożności skorzystania z pomocy Katarzyny Dowbor i ekipy "Nasz nowy dom".

pieczywo

Domowe sposoby na odświeżenie czerstwego pieczywa

CZYTAJ DALEJ

W programie często widzimy tylko końcowy etap. Jednak trzeba wspomnieć, że jest to tylko namiastka włożonej pracy, która miała miejsce przed pięknie wyglądającym, nowym domem. Zanim uczestnicy skorzystają z pomocy, zostają wnikliwie zweryfikowani.

Nieruchomość nie może należeć do gminy lub być służbowa. Musi mieć również odpowiedni metraż i zostać zweryfikowana przez kierownika budowy, a także architekta. Mimo wielkich starań często ludzie muszą pogodzić się z ogromnym rozczarowaniem. Na myśl o nim, łzy napływają do oczu. Bywa, że osoby myślą, że posiadłość należy do nich, choć w rzeczywistości jest inaczej.

Co jest największym problemem w Polsce, jeśli chodzi własność? Nie robimy czegoś takiego jak zalegalizowanie spadku. Bardzo często jest tak, że rodziny mówią nam: "To jest nasz dom, bo dostaliśmy go od babci", ale nie ma na to żadnego dokumentu, żadnego dowodu - powiedziała Katarzyna Dowbor portalowi pomponik.pl.

"Nasz nowy dom" i szansa wzięcia udziału mimo przeciwności

Dowiadujemy się także, że jest pewien ratunek, aby wyjść z tej podbramkowej sytuacji. Trzeba szybko przeprowadzić sprawę spadkową.

Wart o tym pamiętać, a wręcz jest to konieczne. Po wykonanym remoncie prawowity właściciel mógłby upomnieć się o swoje, a wtedy rodzina straci swój nowy dom.

W regulaminie programu "Nasz nowy dom" znajduje się także istotny zapis, mówiący o tym, iż po wzięciu udziału w programie, nie można przez jakiś czas sprzedać domu.

Źródło: o2.pl

Czy jesteś prawdziwym pasjonatem ogrodów?

Pytanie 1 z 4

Jakie są najpopularniejsze style ogrodowe?

Artykuły polecane przez redakcję Domku i Ogródka

  • Rośliny chronione w Polsce – co powinieneś wiedzieć?

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat pielęgnacji ogrodu czy domowych trików, koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@domekiogrodek.pl

Weronika DadokAutor

Wydawca

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@domekiogrodek.pl

Podobne artykuły

TV

Gospodarstwo z serialu ''Pierwsza miłość''

Czytaj więcej >

TV

Gdzie naprawdę jest dom Pietrka i Joli z "Rancza"? Odnaleźliśmy budynek

Czytaj więcej >
Nasz nowy dom

TV

Ile domów wyremontowała ekipa "Nasz nowy dom"? Liczba robi wrażenie

Czytaj więcej >

TV

Ulica "Alternatywy 4'' została wymyślona. Prawdziwy adres lokatorów

Czytaj więcej >

TV

Kamienica z "Miodowych lat". Gdzie mieszkali Karol Krawczyk i Tadzio Norek?

Czytaj więcej >

TV

Nowy dom Hadziuków z serialu "Ranczo". Gdzie znajduje się naprawdę?

Czytaj więcej >