Krety i inne szkodniki jej nie znoszą. Posadź w ogrodzie, a zapomnisz co to przekopany ogród
Aksamitki to kwiaty, które często możemy spotkać w polskim ogrodzie. Z niewiadomych przyczyn wiele gospodyń domowych za nimi przepada. Słynne śmierdziuchy maję jednak pewną właściwość, o której nie wszyscy wiedzą. Czy wiedzieliście, że aksamitki na krety działają odstraszająco? Zobaczcie jak to możliwe.
Aksamitki na krety – charakterystyka rośliny?
Wyobraźcie sobie, że rośliny te można uprawiać zarówno o grodzie, jak i w doniczkach. Aksamitki stanowią nieodłączny element rabat ogrodowych, wystroju balkonów, czy tarasów. Z czego wynika ich wysoka popularność? Cóż, aksamitki są niezwykle proste w uprawie.
Od sadzenia aksamitek swoją przygodę z kwiatami powinien zaczynać każdy ogrodnik. Jeśli zapomnimy ich podlać – nic się nie stanie. Jeśli dobierzemy nieodpowiednią ziemię – i tak wyrośnie. Naprawdę niewiele potrzeba, aby uprawiać aksamitki, a tymczasem te stanowią barierę ochronną przed szkodnikami w naszym ogrodzie.
Dlaczego aksamitki na krety działają odstraszająco? To już wiemy. Pytanie, jak to działa? Dlaczego krety po prostu nie zniszczą ich korzeni i nie pozbędą się problemu? Sadzenie aksamitki na krety wiąże się ze specyficznymi metodami.
Aksamitki na krety – jak to działa?
Wiecie, że aksamitki nie wymagają nawożenia? Oznacza to, że można posadzić je niemalże wszędzie. Roślina ta traci wilgoć jedynie podczas długotrwałej suszy, więc możemy na długi czas zapomnieć i jej podlewaniu.
Jej predyspozycje do wzrostu niemalże w każdych warunkach sprawiają, że roślinę tę można posadzić pomiędzy grządkami w ogrodzie i zapomnieć o szkodnikach. Aksamitki na krety działają odstraszająco ze względu na swój specyficzny zapach.
Żaden kret nie zbliży się do aksamitki, aby ją zniszczyć. Co ciekawe kwiaty te nie działają odstraszająco jedynie na krety. Odstraszają one również mszyce. Jak widzicie, warto zasadzić aksamitki na krety w swoim ogrodzie.
Aksamitki na krety – zasadź je w swoim ogrodzie
Jeśli w Waszym ogrodzie aż roi się od kretów, mszyc i innych insektów, aksamitki powinny zagościć pomiędzy Waszymi grządkami. Możecie być zaskoczeni, jak szybko szkodniki wyniosą się z Waszego ogrodu.
Drodzy Czytelnicy, czy stosowaliście już aksamitki na krety? Jeśli nie, koniecznie wypróbujcie ten patent u siebie.