Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Wnętrza > Krzysztof Rutkowski sprzedaje swój pałac. Cena zwala z nóg
Kamil Świętek
Kamil Świętek 04.07.2024 08:45

Krzysztof Rutkowski sprzedaje swój pałac. Cena zwala z nóg

Krzysztof Rutkowski
Fot. Wojciech Olkusnik/East News

Krzysztof Rutkowski to postać ze świata medialnego, której zdecydowanie nikomu nie trzeba przedstawiać. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych detektywów w kraju po stanowił jednak zszokować wszystkich.

Mężczyzna wystawił na sprzedaż swój prywatny pałac. Cena jego posiadłości zwala z nóg, ale jeszcze bardziej zaskakuje powód sprzedaży nieruchomości.

Gdzie mieszka Krzysztof Rutkowski?

Dom Krzysztofa Rutkowskiego znajduje się nieopodal Łodzi i liczy aż 480 mkw. Całe wnętrze posiadłości zostało zaprojektowane zgodnie z koncepcją samego detektywa. Ponoć większość mebli i wykończenia pomieszczeń to wizja mężczyzny.

Tak ogromnego domu może mu pozazdrościć wielu. W domu Krzysztofa Rutkowskiego znajdziemy niemalże wszystko, czego dusza zapragnie, a jak sam właściciel nieruchomości twierdzi:

– Mam tu zapas jedzenia na pół roku – podaje Krzysztof Rutkowski na łamach Gazety Wrocławskiej, pokazując liczne zapasy owoców, warzyw i mięsa.

Przy tym pałacu jego dom to kawalerka

Jednakże to, co robi ogromne wrażenie, kryje się nieco bardziej na południu Polski. W Szczepowie na Dolnym Śląsku Krzysztof Rutkowski posiada, chciałoby się rzec, nietypowy „domek letniskowy”.

Tytułowy ogromny pałac, to obiekt wręcz onieśmielający. 70 pomieszczeń, trzy piętra wysokości, zabytkowe wnętrze, a w nim sale bankietowe, jadalnie i liczne pokoje gościnne. 

Jeśli to jeszcze nie przyprawie was o ciarki, co powiecie na to, że obiekt ten ulokowany został na działce o powierzchni aż 19 hektarów, a Krzysztof Rutkowski jest właścicielem wspomnianej posiadłości od 2016 roku.

Krzysztof Rutkowski 2.jpg
Fot. YouTube/DjiR Urbex Drone

Krzysztof Rutkowski przegrał z historią?

Ile kosztuje wspomniane dzieło sztuki architektonicznej, powstałe na przełomie XVIII i XIX wieku specjalnie dla rodu von Schlabrendorfów?

– Pałac wyceniłem na 10 milionów złotych. Niedługo przyjadę do Głogowa z pierwszymi klientami, którzy chcą go zobaczyć. Wówczas spotkam się też z waszą gazetą i powiem o tym coś więcej – podał Krzysztof Rutkowski dziennikarzom Tygodnika Głogowskiego.

Do sprzedania pałacu jednak nigdy nie doszło i nic w tym dziwnego. Obiekt wymaga pilnego remontu, którego nie chce podjąć się znany detektyw, twierdząc, że kontrolowanie prac remontowych na odległość jest szalenie trudne. Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że trudniejsze jest znalezienie środków na doprowadzenie pałacu do perfekcyjnego stanu. Jeśli jednak pałac z piękna historią znajdzie kupca niewątpliwie stanie się atrakcją nie tylko Szczepowa, ale całego Dolnego Śląska.

Krzysztof Rutkowski 3.jpg
Fot. YouTube/DjiR Urbex Drone

ZOBACZ TAKŻE: