Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Wnętrza > Jak mieszka Iga Świątek? Jest przytulnie i domowo
Kamil Świętek
Kamil Świętek 03.07.2024 13:03

Jak mieszka Iga Świątek? Jest przytulnie i domowo

Iga Świątek
Fot. DIMITAR DILKOFF/AFP/East News

Iga Świątek to bezapelacyjnie najlepsza polska tenisistka ostatnich lat. Jak przystało na wielkich sportowców, wraz z sukcesami podążają ogromne zarobki.

Nie inaczej jest z Igą Świątek. Mimo że „rakieta” z Polski nie może narzekać na niskie wynagrodzenie, spędzanie na korcie ponad 300 dni w roku nie pozwala jej na nacieszenie się przytulnym rodzinnym domem. Czy jesteście ciekawi, jak mieszka Iga Świątek?

Gdzie mieszka Iga Świątek?

Iga Świątek to nie tylko wspaniała sportsmenka, ale również osoba niezwykle rodzinna. 22-latka mieszka wraz z rodzicami i siostrą w podwarszawskim Raszynie. Na zdjęciach publikowanych na Instagramie możemy zobaczyć, że dom rodzinny Igi nie jest rezydencją milionerów. 

Nie mieszka jak Robert Lewandowski i inne gwiazdy sportu, czy kina. Jest to dwukondygnacyjna posiadłość z szerokim podjazdem, utrzymana w minimalistycznym stylu, z pięknym, ale skromnym ogrodem, w której spokojnie mogłyby zamieszkać dwie rodziny.

– W domu zawsze dobrze, zwłaszcza że bywam w nim tak rzadko. Wpadam na krótko, korzystam z każdej chwili i bardzo doceniam ten czas – podaje Iga Świątek w wywiadzie dla Plejady.

Mimo że doczekała się ona swoje apartamentu daleko jej do trwonienia pieniędzy rodem ze świata futbolu, czy świata wielkiego kina.

Domowa siłownia i joga w ogrodzie przepisem na sukces?

Aż nie chce się wierzyć, że jedna z najlepszych tenisistek rankingu światowego w okresie pandemii szlifowała formę w domowej siłowni swojego taty, w której poza zestawem hantli znajdziemy między innymi ergometr, czyli sprzęt wykorzystywany przez wioślarzy.

Warto wspomnieć, że tata Igi Świątek (Tomasz Świątek) to były wioślarz, olimpijczyk z Seulu 1988. Być może to po nim Iga Świątek odziedziczyła sportowe ambicje i… nietypową praktykę rozciągania się w ogrodzie. Spokojnie i tak znajdą się sceptycy, twierdzący, że w domu nie da się zrobić formy.

Iga Świątek miłośniczką tradycjonalizmu?

Aż trudno uwierzyć, że najlepiej zarabiająca sportsmenka świata (wedle rankingu Forbesa z 2023 roku), której majątek wyceniany jest na 23,9 mln dolarów jest tak „zwyczajną osobą”.

– Dzięki bliskim czeka na mnie zawsze coś pysznego do jedzenia, a Grappa (kot Igi – przyp. red.) dba o odpowiedni poziom kocich emocji. Home sweet home i to właśnie dzięki temu mogę mieć większy komfort i skupić się na ciężkiej pracy na korcie – wyznaje Iga Świątek.

Tenisistka nie tylko bardzo rozsądnie gospodaruje swoimi finansami, ale również… jest ogromną miłośniczką kotów i puzzli, które chętnie układa w swojej sypialni, tak zwyczajnej, typowej dla młodej osoby, że aż nieprawdopodobne, że należy ona do Igi Świątek.

ZOBACZ TAKŻE: