lis
mylondon.news
Marta Idzikowska - 6 Marca 2021

Znalazł niezwykle rzadki okaz zwierzęcia w ogrodzie

Pewien Brytyjczyk posiadający imponujący ogród w zachodnim Londynie zauważył tam niezwykle dziwne zjawisko. Na jego działkę dostało się zwierzę, w pierwszej chwili przypominające czarnego wilka. Gdy mężczyzna przyjrzał się i zauważył, co się dzieje, zrozumiał, że ma do czynienia z niezwykle rzadkim gatunkiem lisa.

Jak się okazuje, w miejskich ogrodach, nawet w takich metropoliach jak Londyn, również można spotkać przedziwne zwierzęta, o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia.

Doskonale przekonał się o tym pewien Brytyjczyk, który wyglądając przez okno, zauważył coś, czego nigdy nie spodziewałby się na swojej działce.

Przedziwne zwierzę w ogrodzie. Mężczyzna nie mógł uwierzyć

38-letni mieszkaniec Londynu dostrzegł przechadzającego się po jego płocie masywnego zwierzaka o psiej budowie ciała. Na początku myślał, że jest to kruczoczarny wilk, z racji masywnej postury.

Po chwili stało się coś jeszcze bardziej niezwykłego - stworzenie dołączyło się do rudego lisa, który nagle pojawił się w ogrodzie. Zwierzęta wykazywały ogromną zażyłość.

Anna Seniuk musi sprzedać rodzinny domAnna Seniuk musi sprzedać rodzinny domCzytaj dalej

Mężczyzna na początku pomyślał, że to przedziwna mieszanka psa i lisa, jednak po chwili połączył fakty i zrozumiał, jaka jest prawda. Otóż właśnie spotkał niezwykły okaz wyjątkowo rzadkiego lisa!

Jego kolorystyka wskazywała na rzadko spotykaną mutację genetyczną, która dotyka jednego na tysiąc lisów w całej Wielkiej Brytanii.

lis

lis

Rzadka mutacja genetyczna lisa. Właściciela ogrodu czekała jeszcze jedna niespodzianka

Jak tłumaczy Brytyjczyk, jego działka jest rajem dla różnych zwierząt - pustułek, papug, kotów i innych gatunków. Jednak to, że akurat tak rzadki okaz docenił jego zakątek, było dla niego niemałym zaskoczeniem.

lis

- Myślę, że podoba im się ogród, ponieważ wydaje się, że jest to bezpieczne środowisko z wieloma miejscami do ukrycia. Z tyłu jest też opuszczona szopa- powiedział mężczyzna.

Jak się okazało, lisia para doczekała się potomstwa! Mały szczeniaczek biega teraz wraz z rodzicami po ogrodzie, który stał się dla nich przyjaznym przystankiem.

Źródło: mylondon.news

Zdjęcie tytułowe i zdjęcia w artykule pochodzą ze strony mylondon.news, gdzie możecie obejrzeć cały film z czarnym lisem.

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News