DomekIOgrodek.pl
Łóżko dziecięce

unsplash.com/Marisa Howenstine (CC0 Domena publiczna)

Wybieramy łóżko dziecięce

20 Listopada 2020

Autor tekstu:

Marta Idzikowska

Udostępnij:

Wybranie odpowiedniego łóżka dla dziecka jest nie lada wyzwaniem – inaczej wybiera się łóżko dla niemowlaka, przedszkolaka czy ucznia. Zawsze jednak najważniejsza jest jakość i wygoda!

Wiele czynników wpływa na wybór odpowiedniego łóżka dla dziecka. Jest to oczywiście wiek i wzrost naszej pociechy, bezpieczeństwo, jakość wykonania i wytrzymałość. Pamiętajmy też o tym, że producenci powinni posiadać certyfikatów potwierdzających jakość swoich łóżek.

Łóżko dla noworodka, niemowlaka, przedszkolaka

Łóżko dla noworodkaŁóżko dla nowo narodzonych dzieci powinno mieć regulowaną wysokość. Im mniejsze jest dziecko, tym wyżej powinien znajdować się materac. Ułatwia to dostęp do malucha. Gdy dziecko rośnie, stopniowo obniżamy wysokość łóżeczka. Istnieją dwa podstawowe wymiary łóżeczek dla niemowląt i noworodków – 60 x 120 cm oraz 70 x 140 cm. Zadbajmy, aby barierki były zabezpieczone specjalnym ochraniaczem, który chroni dziecko przed ewentualnymi uderzeniami w trakcie wiercenia się.

Łóżko dla przedszkolaka i uczniaŁóżko dla przedszkolaka często wyposażone jest w barierkę, którą możemy usunąć, gdy dziecko jest starsze i upadek mu nie grozi. Praktycznym rozwiązaniem jest łóżko piętrowe – przestrzeń do spania znajduje się na górze, a na dole organizujemy miejsce na odpoczynek, czytanie książek czy miejsce do nocowania dla koleżanek i kolegów.

Bezpieczeństwo – na co zwrócić uwagę?

Meble dziecięce powinny być przede wszystkim bezpieczne. Upewnijmy się, że kąty znajdujące się na wysokości głowy dziecka są zaokrąglone i że nie dajemy dziecku możliwości wspinania się na regały  czy szafki. Sprawdźmy, czy sprzęt spełnia normy ustanowione przez Unię Europejską. Jeśli łóżko dla przedszkolaka nie posiada drabinek, nie powinno być zbyt wysokie, aby w razie upadku dziecko nie zrobiło sobie krzywdy. Jeśli chcemy uniknąć częstej wymiany łóżek, zainwestujmy w mebel, który będzie wydłużał się razem z dzieckiem – do wymiany będzie wtedy tylko materac.

Źródło: muratordom.pl

Podobne artykuły

Bloki

Wnętrza

30-metrowe mieszkanie w pięknej aranżacji

Czytaj więcej >
Farba do betonu – prawidłowa aplikacja oraz rodzaje

Wnętrza

Farba do betonu – prawidłowa aplikacja oraz rodzaje

Czytaj więcej >
Jak prawidłowo wykonać malowanie ścian?

Wnętrza

Jak prawidłowo wykonać malowanie ścian?

Czytaj więcej >
salon

Wnętrza

Metamorfoza zaniedbanego salonu

Czytaj więcej >
Salon

Wnętrza

Pokazali kanapę roku 2021. Największy hit

Czytaj więcej >
Kaloryfer

Wnętrza

Zmiana trybu w oknie sprawi, że oszczędzisz na ogrzewaniu

Czytaj więcej >