Łóżko dziecięce
unsplash.com/Marisa Howenstine (CC0 Domena publiczna)
Marta Idzikowska - 20 Listopada 2020

Wybieramy łóżko dziecięce

Wybranie odpowiedniego łóżka dla dziecka jest nie lada wyzwaniem – inaczej wybiera się łóżko dla niemowlaka, przedszkolaka czy ucznia. Zawsze jednak najważniejsza jest jakość i wygoda!

Wiele czynników wpływa na wybór odpowiedniego łóżka dla dziecka. Jest to oczywiście wiek i wzrost naszej pociechy, bezpieczeństwo, jakość wykonania i wytrzymałość. Pamiętajmy też o tym, że producenci powinni posiadać certyfikatów potwierdzających jakość swoich łóżek.

Łóżko dla noworodka, niemowlaka, przedszkolaka

Łóżko dla noworodka
Łóżko dla nowo narodzonych dzieci powinno mieć regulowaną wysokość. Im mniejsze jest dziecko, tym wyżej powinien znajdować się materac. Ułatwia to dostęp do malucha. Gdy dziecko rośnie, stopniowo obniżamy wysokość łóżeczka. Istnieją dwa podstawowe wymiary łóżeczek dla niemowląt i noworodków – 60 x 120 cm oraz 70 x 140 cm. Zadbajmy, aby barierki były zabezpieczone specjalnym ochraniaczem, który chroni dziecko przed ewentualnymi uderzeniami w trakcie wiercenia się.

Łóżko dla przedszkolaka i ucznia
Łóżko dla przedszkolaka często wyposażone jest w barierkę, którą możemy usunąć, gdy dziecko jest starsze i upadek mu nie grozi. Praktycznym rozwiązaniem jest łóżko piętrowe – przestrzeń do spania znajduje się na górze, a na dole organizujemy miejsce na odpoczynek, czytanie książek czy miejsce do nocowania dla koleżanek i kolegów.

Bezpieczeństwo – na co zwrócić uwagę?

Meble dziecięce powinny być przede wszystkim bezpieczne. Upewnijmy się, że kąty znajdujące się na wysokości głowy dziecka są zaokrąglone i że nie dajemy dziecku możliwości wspinania się na regały czy szafki. Sprawdźmy, czy sprzęt spełnia normy ustanowione przez Unię Europejską. Jeśli łóżko dla przedszkolaka nie posiada drabinek, nie powinno być zbyt wysokie, aby w razie upadku dziecko nie zrobiło sobie krzywdy. Jeśli chcemy uniknąć częstej wymiany łóżek, zainwestujmy w mebel, który będzie wydłużał się razem z dzieckiem – do wymiany będzie wtedy tylko materac.

Źródło: muratordom.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News