Ma więcej zarazków niż deska sedesowa. Kobiety codziennie przykładają ją do twarzy
Piękna, odżywiona i zadbana skóra dla wielu z nas jest bardzo ważna. Kiedy pojawiają się na niej niedoskonałości, zaczynamy zastanawiać się, co takiego się stało. Okazuje się, że często to akcesoria do makijażu są pełne bakterii.
Wpływ na wygląd cery ma nasza dieta, kosmetyki, ale też to, czym je nakładamy. Marka MyGlabTech sprawdziła, jak dużo bakterii znajduje się na popularnym artykule do makijażu. Ciężko w to uwierzyć.
Skąd biorą się niedoskonałości na skórze?
Skóra to największy organ i musimy o nią odpowiednio dbać. Najczęściej niepokoją nas zmiany, które pojawiają się na naszej twarzy. Niedoskonałości mogą mieć różne podłoże. Czasem są sygnałem, że z naszymi hormonami dzieje się coś niedobrego.
Niedoskonałości mogą pojawiać się w wyniku chorób skórnych, ale też nieprawidłowej pielęgnacji i braku higieny. Z badań wynika, że w Stanach Zjednoczonych akcesoria do makijażu co tydzień czyści tylko 22% osób. Właśnie na nich gromadzą się bakterie.
Eksperci informują, że gąbeczki do makijażu mogą być siedliskiem bakterii. Marka MyGlabTech sprawdziła i pokazała na filmie wynik badań. Video poniżej, ciężko w to uwierzyć.
Jak często myć gąbeczkę do makijażu?
Gąbeczki do makijażu stały się prawdziwym hitem. Wiele pań zdecydowało się wymienić tradycyjny pędzel właśnie na gąbeczkę. Używamy jej do nakładania podkładu, korektora i inny produktów mokrych. Jednak często gromadzi w sobie bakterie.
Gąbeczkę do makijażu powinno się myć przynajmniej raz w tygodniu. Należy ją również wymieniać raz w miesiącu. Jeśli to zaniedbujemy, możemy przenosić ogromne ilości bakterii na twarz w czasie każdego makijażu.
Oleje, wilgoć i inne substancje, które wsiąkają w gąbeczkę, są idealnym miejsce do rozwoju bakterii. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku innych akcesoriów do makijażu. W jaki sposób je czyścić?
Jak czyścić gąbeczkę do makijażu?
Gąbeczkę do makijażu należy dobrze wyczyścić raz w tygodniu. Dzięki temu pozbędziemy się bakterii. Możemy w tym celu wykorzystać produkty dostępne i przeznaczone do mycia pędzli i gąbeczek.
Jeśli nie mamy ich w domu, do czyszczenia gąbeczki świetnie sprawdzi się zwykłe szare mydło. Wystarczy dobrze gąbeczkę namoczyć i porządnie wyczyścić, a następnie wypłukać.
Zobacz też:
- Zaczęły młodnieć z dnia na dzień. Wiele Polek już wdrożyło 3 zasady i nie poznaje się w lustrze
- Włożyłem do pralki przed praniem. W końcu pozbyłem się sierści i kłaczków z ubrań
- Nie wyrzucaj skórek z tych owoców. Pomogą Ci w sprzątaniu lepiej niż produkty z drogerii