Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Gąbka

Gąbka

gąbki do mycia naczyń
05.02.2024 14:26 Nie kupuję już gąbek. Ten zamiennik kosztuje 0 zł i wystarczy na ponad miesiąc

Gąbki do mycia naczyń to niezbędne wyposażenie w każdej kuchni, ale wykorzystujemy je też w czasie sprzątania. Dobrze sprawdzają się do mycia łazienki. Jednak mają kilka wad, które mogą skłonić nas do zastąpienia ich czymś innym.Gąbki musimy regularnie wymieniać, ponieważ gromadzą się na nich bakterie. Niestety są przez to nieekologiczne. Czym możemy je zastąpić?

gąbki do mycia naczyń
20.12.2023 17:31 Kolory gąbek do mycia naczyń nie są przypadkowe. Każdy z nich ma inną funkcję

Używasz gąbek do mycia naczyń według ich przeznaczenia, czy raczej bierzesz z paczki pierwszą z góry? No właśnie. Mało kto wie, że kolory gąbek to nie kwestia estetyczna i tego, by ładnie prezentowały się na sklepowych półkach.Każdy kolor gąbki oznacza inny stopień ścieralności. Są gąbki do trudnych zabrudzeń i takie, którymi nie porysujemy ani szkła, ani porcelany.

Gąbka do mycia ciała
16.11.2023 14:27 „To worek pełen bakterii”. Natychmiast wyrzuć je ze swojego domu

Korzystacie z gąbki do mycia ciała? Wielu z nas nie wyobraża wzięcia bez niej prysznica. To ponoć rewelacyjny sposób na dokładne rozprowadzenie żelu do mycia ciała i metoda na utrzymanie idealnej czystości swojego ciała. Też tak sądzicie?Jeśli zgadzacie się z tymi tezami, jesteście w błędzie, o czym zaraz się przekonacie. Poznajcie zdanie dermatologa, a wyrzucicie gąbki do mycia ciała z waszej łazienki raz na zawsze.

bakterie
11.10.2023 17:08 Ma więcej zarazków niż deska sedesowa. Kobiety codziennie przykładają ją do twarzy

Piękna, odżywiona i zadbana skóra dla wielu z nas jest bardzo ważna. Kiedy pojawiają się na niej niedoskonałości, zaczynamy zastanawiać się, co takiego się stało. Okazuje się, że często to akcesoria do makijażu są pełne bakterii.Wpływ na wygląd cery ma nasza dieta, kosmetyki, ale też to, czym je nakładamy. Marka MyGlabTech sprawdziła, jak dużo bakterii znajduje się na popularnym artykule do makijażu. Ciężko w to uwierzyć.

Gąbka
29.09.2023 14:04 Gdy dowiedziałem się, co na nich jest, już ich nie kupuję. Teraz naczynia myję tylko tak

Gąbki do naczyń wydają się podstawowym akcesorium kuchennym. Wyobrażacie sobie zmywać naczynia bez nich? Tymczasem to właśnie one są siedliskiem licznych bakterii. Przypomnijcie sobie, kiedy ostatnio je wymienialiście.Teoretycznie należy robić to, co trzy dni, ale bądźmy szczerzy, wyrzucamy je dopiero wtedy, gdy naprawdę się zużyją. Jeśli nagminnie z nich korzystacie, koniecznie zapoznajcie się z tym, jakie mikroorganizmy na nich żerują.

magiczna gąbka
22.09.2023 12:41 Użyjesz raz i kompletnie zniszczysz materiał. Uważaj na magiczną gąbkę, wcale nie jest uniwersalna

Usuwanie uporczywych plam ze stołu, czyszczenie śladów po mazakach, czyszczenie fug. Każdy zna te problemy. Szukamy różnych rozwiązań, aby ułatwić sobie sprzątanie i aby przynosiło ono odpowiedni skutek.Czasem skuteczne okazują się najprostsze domowe sposoby, czasem trzeba sięgnąć po produkty przeznaczone do konkretnego zabrudzenia. Warto też zaopatrzyć się w przedmiot uniwersalny, a do takich z pewnością należy tzw. magiczna gąbka.

Gąbka do naczyń
26.08.2023 15:55 Trik z gąbką do naczyń powinien znać każdy. Gdy dowiesz się co potrafi, sam zaczniesz tak robić

Czy ktokolwiek wyobraża sobie kuchnię bez tego przedmiotu? Gąbka do naczyń stanowi integralną, nieodłączną część tego pomieszczenia. Nawet gdy macie zmywarkę, gąbka do naczyń okazuje się nieocenioną pomocą podczas czyszczenia elementów wyposażenia kuchni.Gąbka do naczyń znajduje tak wiele zastosowań w domu, że trudno opisać to w jednym artykule. Dlatego też dzisiaj zajmiemy się pewnym trikiem, który warto zastosować. Dzięki tej metodzie zobaczysz, że gąbka do naczyń stanie się jeszcze bardziej użyteczna.

Gąbki kuchenne
16.08.2023 17:06 Gąbki kuchenne wyrzucaj do zmieszanych. Inaczej popełniasz błąd

Segregacja odpadów w domu może być poważnym problemem. Chociaż każdy wie, gdzie włożyć plastikową butelkę, a gdzie papier, problem sprawiają gąbki kuchenne. W jaki sposób należy je segregować? Oto poprawny sposób.

gąbka scrub daddy
09.08.2023 14:24 Zrobiła test hitowej gąbki do czyszczenia. Wynik jest jednoznaczny

Te kolorowe gąbki z radosnym uśmiechem zaczęły krążyć po amerykańskim TikToku. Niedługo później pojawił się również w Polsce. Teraz dostępne są między innymi w Dealz. Jednak czy scrub daddy naprawdę działa? TikTokerka zrobiła recenzję słynnych gąbek.

magiczna gąbka
17.06.2023 12:02 Magiczna gąbka to hit do sprzątania. Ma 1 minus, ludzie nie zdają sobie sprawy

W magicznej gąbce zakochali się miłośnicy sprzątania. Mogliśmy oglądać testy niezwykłego produktu, które pokazywały, jak pięknie usuwa nawet najtrudniejsze zabrudzenia. Jednak magiczna gąbka ma pewną tajemnicę, która sprawia, że może zniszczyć niektóre powierzchnie.

Gąbka do mycia naczyń
18.01.2023 17:02 Dlatego warto odcinać boki gąbek do zmywania. Trik rozgrzewa internet

Z gąbek do zmywania korzysta się na okrągło, nie tylko do czyszczenia talerzy czy garnków, lecz także podczas mycia podłóg czy luster. Okazuje się, że obcięcie rogu z gąbki może mieć ogromne znaczenie. Niżej zdradzamy dlaczego. Gąbki mogą przybierać różne kształty i kolory. Jeśli jednak kupuje się za każdym razem gąbki o takim samym wyglądzie, można popełnić bardzo duży błąd. Na szczęście wystarczy obciąć róg gąbki, aby ryzyko zminimalizować do zera.

 Miliony Polaków nie zdaje sobie sprawy, że kolor gąbki do zmywania ma znaczenie
11.01.2023 19:43 Miliony Polaków nie zdaje sobie sprawy, że kolor gąbki do zmywania ma znaczenie

Kolor gąbki do zmywania ma ogromne znaczenie. Polacy wybierają ją na podstawie własnych upodobań wizualnych. Okazuje się, że kolor gąbki oznacza delikatny lub szorstki materiał i filc, które przeznaczone są do mycia konkretnych naczyń, szkła i tłuszczu. Gąbki do naczyń różnią się nie tylko kolorem, ale i strukturą. Niektóre gąbki przeznaczone są do mocniejszych zabrudzeń, inne do delikatnego mycia. Pamiętajmy, że szorstkie gąbki mogą porysować naczynie.Różnica w szorstkości i strukturze gąbek do mycia zauważalna jest szczególnie w droższych produktach od sprawdzonych producentów. Najtańsze gąbki do naczyń faktycznie będzie różnił wyłącznie kolor.

Gąbka
07.12.2022 19:34 Przetnij gąbkę na pół i wrzuć do prania. "Wciągnie" wszystkie kłaczki i włosy z ubrań

Posiadanie zwierząt domowych gwarantuje oczywiście wiele szczęścia oraz miłości, ale przysparza także problemów. Te głównie związane są z utrzymaniem czystości. Mając u siebie pupila, nie tylko trzeba częściej odkurzać, ale również prać. Szczególnie ta druga z czynność bywa bardzo uporczywa, bo nie zawsze daje zamierzony efekt. Może w tym pomóc gąbka.Nie wszystkie pralki radzą sobie bowiem z włosami, które przyczepią się do ubrań. Jak się okazuje, zwykła gąbka, którą przecież każdy z nas nawet w tej chwili ma na podorędziu, może ten problem rozwiązać.

gąbka
31.03.2022 13:45 Jakie znaczenie ma kolor gąbki do mycia naczyń? Wyjaśniamy

Większość z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wielkie znaczenie ma odpowiedni kolor gąbki do mycia naczyń. Okazało się, że każdy z odcieni nadaje się do innego rodzaju szkła. Przedstawiamy, do czego wybierać każdy z odcieni gąbek.Istnieje różne kolory i wykończenia gąbek do mycia naczyń. Większość z nas nie zwraca na to uwagi podczas zakupu tego przedmiotu, ale wybiera go według swoich własnych preferencji kolorystycznych. Okazało się, że barwa gąbki ma dużo większe znaczenie, niż mogłoby się nam wydawać.

gąbka
21.03.2022 22:15 Gąbka doskonale wyczyści butelki, a nawet żaluzje. Dwa proste patenty

Gąbka wbrew pozorom nie przydaje się tylko do mycia naczyń. Jej zastosowania są bardzo szerokie. Można np. używać jej do mycia butelek, a nawet żaluzji. Jak to możliwe? Znamy odpowiedź na to pytanie. Te dwa patenty z pewnością odmienią wasze życie. Ze zwykłej gąbki można zrobić profesjonalny sprzęt do sprzątania, który ułatwi codzienne życie i pomoże pozbyć się kurzu.