DomekIOgrodek.pl
Media bez wyboru

Grafika własna

"Maja w ogrodzie" i znalezisko w ogrodzie uczestnika

9 Lutego 2021

Autor tekstu:

Marta Idzikowska

Udostępnij:

"Maja w ogrodzie" to program o wyjątkowych ogrodach, w których prowadząca znajduje czasami prawdziwe cuda. Nie inaczej było w przypadku działki Tomka, uczestnika, którego mogliśmy poznać w jednym z odcinków. Okazało się, ż

„Maja w ogrodzie” to program na antenie HGTV przeznaczony dla prawdziwych miłośników zieleni. Prowadząca Maja Popielarska to prawdziwa specjalistka w swojej dziedzinie, która doskonale doradzi, w jaki sposób zadbać o ogród i sprawić, że stworzymy piękną aranżację.

Kobieta odwiedza również właścicieli ciekawych działek, którzy oprowadzają ją po terenie, pokazując swoje różnorodne rośliny i rozwiązania, które urozmaicają ich zielony zakątek.

„Maja w ogrodzie” - gigantyczna działka pełna róż

W jednym z odcinków trzeciego sezonu mogliśmy poznać Tomka, którego działka liczy aż 3 tysiące metrów kwadratowych powierzchni! To prawdziwa gratka dla miłośnika ogrodnictwa. Znajduje się na pagórku, na ciepłym zachodnio-południowym stoku.

Mężczyzna jest prawdziwym szczęściarzem - posiada zarówno warzywnik, sad, jak i mnóstwo miejsca na piękne rośliny i rozległe drzewa. Zaaranżował całość w stylu naturalistycznym. Tylko pozazdrościć!

Tomek jest wielkim miłośnikiem szczególnie jednego rodzaju krzewów, a mianowicie róż. Zajmują ogromną część jego ogrodu i możemy zobaczyć ogromną ilość wyjątkowych odmian, np. jazz czy Abraham Darby. Jednak to jeden konkretny rodzaj wzbudził wyjątkowy zachwyt Mai Popielarskiej...

„Maja w ogrodzie” - niesamowite znalezisko w ogrodzie uczestnika

W jednym z zakątków naturalistycznej działki Maja Popielarska znalazła prawdziwy skarb wśród kwiatów.

- No tu jest to cudo... Ojej, piękna róża! Co to za odmiana? - zareagowała urzeczona prowadząca.

Jak się okazało, jest to zachwycająca swoją urodą róża pnąca odmiany Veilchenblau. Niestety, kwitnie tylko raz w roku - jednak to świadczy o jego wyjątkowości. Kwitnienie jest wyjątkowo długie, ale jest to róża bardzo zdrowa i ma wspaniały, bardzo rzadko spotykany kolor.

Odmiana Veilchenblau charakteryzuje się półpełnymi kwiatami o niewielkiej średnicy 3-4 centymetrów. Ma słodki i lekko owocowy zapach. W ogrodzie Tomka róża ma przepiękną, intensywną, fioletową barwę.

Piękne zdjęcia możecie zobaczyć poniżej.

Źródło: hgtv.pl

Zdjęcie tytułowe to screen ze strony youtube.com/Uwaga! TVN, gdzie możecie zobaczyć więcej na temat Mai Popielarskiej.

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

  • Gdy zobaczył, co kryje się w toalecie, natychmiast chwycił za telefon

  • Hodowla warzyw z resztek, genialny pomysł

  • Nietypowy dom Krzysztofa Rutkowskiego

Zdjęcia są screenami z programu „Maja w ogrodzie” w telewizji HGTV, gdzie możecie zobaczyć cały odcinek, w którym widać ogród Tomka.

Podobne artykuły

Ogród

Turkuć podjadek – jak się go pozbyć?

Czytaj więcej >

Ogród

Juka domowa: Jak uprawiać tę egzotyczną roślinę?

Czytaj więcej >

Ogród

Lubczyk ogrodowy – uprawa i pielęgnacja

Czytaj więcej >

Ogród

Liliowce – stwórz kolorowy zakątek w swoim ogrodzie

Czytaj więcej >

Ogród

Lawenda podbija polskie skalniaki

Czytaj więcej >

Ogród

Narcyzy w domu i ogrodzie

Czytaj więcej >