DomekIOgrodek.pl
Domek letniskowy

Nocowanie.pl

Masz domek letniskowy lub wolne mieszkanie? W wakacje to żyła złota

24 Maja 2021

Autor tekstu:

Weronika Dadok

Udostępnij:

Pandemia zmieniła oczekiwania turystów, częściej stawiamy na wypoczynek w kraju i chętniej korzystamy z samodzielnych obiektów noclegowych jak domki oraz apartamenty. Priorytetem jest więc dziś bezpieczny wypoczynek, na który najczęściej udajemy się wraz ze swoimi najbliższymi.

Zainteresowanie turystów noclegami w Polsce jest ogromne. Polacy najchętniej rezerwują urlopy między drugą połową czerwca a początkiem września. Już w tym momencie trudno o wolne miejsca, a prawdziwy boom zapytań i rezerwacji jeszcze przed nami – mówi Anna Kryjer wiceprezes Nocowanie.pl


Portal Nocowanie.pl, które kończy w tym roku 16 lat, ma rekordowe w historii zainteresowanie turystów. Tylko w niedzielę 23 maja wysłali oni z serwisu do obiektów Noclegowych ponad 74 000 zapytań.


Niemal codziennie od połowy kwietnia pobijamy jakiś rekord – mówi prezes Nocowanie.pl Tomasz Machała. – Widzimy, że zainteresowanie wakacjami w domkach znacznie przekracza wielkość dostępnej bazy noclegowej. Dlatego chcemy przekonać właścicieli nieruchomości wakacyjnych, domków letniskowych, którzy do tej pory samodzielnie korzystali z takich lokalizacji lub udostępniali je tylko rodzinie czy znajomym. W tym roku warto rozważyć wynajmem, można zarobić bez wielkiego kłopotu kilka tysięcy złotych – dodaje.
W Polsce są tysiące właścicieli nieruchomości, którzy do tej pory nie myśleli o wynajęciu turystom własnego domku letniskowego, czy apartamentu wakacyjnego. Tymczasem w tym roku mogliby na tym zarobić bardzo dużo pieniędzy
.


Właściciel takiego lokum mógłby liczyć na pełne obłożenie w okresie wakacji. To przy średniej stawce ponad 300 złotych za dobę, nawet przy zapełnieniu kalendarza w połowie, oznacza blisko 10 tysięcy złotych przychodu, pełne obłożenie daje nam dwa razy tyle.


- Warto się spieszyć. Zainteresowanie weekendem z Bożym Ciałem i wakacjami jest po prostu niewyobrażalne. W tak krótkim czasie trudno jest zbudować nowe domki, dlatego zapraszamy wszystkich, którzy mają własne w wakacyjnych i podmiejskich lokalizacjach do otwarcia się na turystów oraz pieniądze – zaprasza Kryjer.

Źródło: Informacja prasowa Nocowanie.pl

Podobne artykuły

pilne

Aktualności

Ze sprzedaży wycofano Febrisan. Koniecznie sprawdź, czy nie masz go w domu

Czytaj więcej >
sklep budowlany

Aktualności

Nie wszystkie sklepy budowlane zamknięte. Możesz zrobić zakupy do domu

Czytaj więcej >
Znaleziony ryś w zamrażarce Białystok

Aktualności

Białostocka policja znalazła skórę rysia ukrytą w domu mężczyzny w zamrażarce

Czytaj więcej >
łabędz

Aktualności

Czytelnik TVN24 pokazał łabędzia, który wleciał do jego sypialni. Pokój jest zdewastowany

Czytaj więcej >
pożar

Aktualności

Pożar w mieszkaniu emeryta. Służby kazały skakać, skończyło się tragedią

Czytaj więcej >
mysz

Aktualności

Plaga myszy nawiedziła domy i ogrody Australijczyków. "Nocą ziemia się rusza"

Czytaj więcej >