Stodoła
youtube.com/Homedit
Marta Idzikowska - 9 Stycznia 2021

Metamorfoza stodoły w piękny i nowoczesny dom

Niesamowita metamorfoza starej, zapomnianej stodoły z czasów PRL-u. Projektanci z pracowni mode:lina stworzyli z rozpadającego się budynku wyjątkowy dom jednorodzinny o nazwie Ślonsko Chałpa. Wnętrza zapierają dech w piersiach.

W Polsce istnieje bardzo wiele opuszczonych i zapomnianych budynków. Na szczęście dla nich, w ostatnich latach popularność zyskuje trend polegający na renowacji takich miejsc i przekształcania ich w hotele, restauracje czy domy.

Jednym z takich projektów jest Ślonsko Chałpa - dawna stodoła, która dostała nowe życie, przekształcając się w dom jednorodzinny.

Stodoła przekształcona w dom jednorodzinny - budynek z historią

Projektem zajęli się architekci ze studia mode:lina. Ich celem było zachowanie esencji stodoły i podkreślenie jej, poprzez postawienie na takie materiały jak surowy beton i cegła. Ma to silnie akcentować prostotę formy, z jaką wykonana została konstrukcja.

Do istniejącej już stodoły dodano nową część, a mianowicie bryłę zawierającą salon o dwóch kondygnacjach. Całość została wzbogacona o naturalne materiały.

Nietypowe ogłoszenie, zaoferowali dom na wsi na darmo. Wystarczy spełnić dwa warunkiNietypowe ogłoszenie, zaoferowali dom na wsi na darmo. Wystarczy spełnić dwa warunkiCzytaj dalej

- Oryginalna konstrukcja i kształt stodoły jest doskonale widoczna właśnie z salonu, gdzie mamy dokładny przekrój budynku w postaci antresoli - tłumaczą architekci.

Dzięki niektórym zmianom konstrukcyjnym powstał także taras zewnętrzny. Podniesiono również dach stodoły, co pozwoliło na zaistnienie nowego piętra mieszkalnego.

Ślonsko Chałpa - przepiękny i nowoczesny dom jednorodzinny

Właścicielom budynku zależało na zachowaniu pierwotnego klimatu budynku - taki gospodarska aura bardzo im się podobała. Bryła właśnie z tego względu nie została „udziwniona”. Dalej króluje prostota formy.

Elewacja jest drewniana, jakby „podziurawiona” licznymi oknami, które wspaniale doświetlają wnętrze.

Środek domu zachwyca chyba najbardziej. Całość jest niesamowicie przestronna, naturalna i minimalistyczna. We wnętrzu postawiono na drewno i granit, które cudownie współgrają z nowoczesnymi dodatkami, roślinami i designerskimi meblami.

Źródło: bryla.pl

Zdjęcie tytułowe jest screenem pochodzącym z kanału Homedit na Youtube, gdzie możecie obejrzeć więcej ujęć stodoły przerobionej na dom jednorodzinny.

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Opublikowany przez mode:lina Piątek, 8 stycznia 2021

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News