DomekIOgrodek.pl > Kuchnia > Mieszam sól z octem i przecieram szklanki. Ohydny problem znika jak ręką odjął
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 17.09.2023 18:01

Mieszam sól z octem i przecieram szklanki. Ohydny problem znika jak ręką odjął

zacieki na szklankach
Canva / pixelshot

Lśniące szklanki i kieliszki możemy osiągnąć, stosując tylko dwa produkty. Te metoda naprawdę dobrze działa i sprawdzi się nawet na trudnych do usunięcia zaciekach. Jak doczyścić naczynia?

Naczynia po myciu ręcznym, ale również po czyszczeniu ich w zmywarce, mogą mieć nieestetyczne zacieki. Na szczęście wystarczy sól i ocet, a zabrudzenia znikną. Niżej zdradzam więcej.

Jak wyczyścić szklanki z zacieków?

Niezależnie od tego, czy myjemy naczynia ręcznie, czy czyścimy szklanki w zmywarce, często zostają na nich zacieki. Na co dzień nie zawsze jest to problem. Sytuacja wygląda inaczej, kiedy odwiedzają nas goście.

Puszczenie zmywarki dwa razy, czy długie szorowanie wcale nie jest konieczne. Szklanki możemy domyć w znacznie prostszy sposób. Będziemy potrzebować jedynie soli i jasnego octu.

Ocet z solą rozpuści kamień i sprawi, że naczynia będą lśnić jak nowe. Jak dokładnie umyć przy ich użyciu szklanki i kieliszki? W artykule podpowiem, co robić, kiedy na naczyniach mamy zacieki.

zacieki na szklankach
Canva / pixelshot

Prosty sposób na lśniące szklanki

Do wyczyszczenia szklanek warto wykorzystać sól z octem. Połowę szklanki octu mieszam z 250 ml wody oraz łyżeczką soli. W tak przygotowanej mieszance zanurzam gąbkę i przemywam szklanki.

Ocet rozpuści zacieki na naczyniach. Następnie dobrze poleruje szklanki i kieliszki bawełnianą ściereczką. Wszystkie naczynia lśnią jak nowe. Ten sposób działa idealnie zaraz przed przyjściem gości.

Sól i ocet poradzą sobie nie tylko z zaciekami na szklankach. Jak jeszcze warto wykorzystać to połączenie? Niżej podpowiem, w jaki sposób sól i ocet mogą uratować nasze deski.

Ocet i sól uratują drewnianą deskę

Jeśli w czasie gotowania zwlekaliśmy z myciem drewnianej deski, może okazać się, że nie da się jej domyć. W takiej sytuacji warto uratować się solą i octem. Wystarczy deskę polać octem i posypać ją solą.

Deskę zostawiamy na 3 min. Po tym czasie myjemy ją zwykłym płynem do mycia naczyń. Po zabrudzeniach nie zostanie nic. Sprawdź też, jak wyczyścić kuchenkę gazową.

zacieki na szklankach
Canva / annastills
Polecane