Mieszkanie za pół ceny
pixabay.com/jarmoluk(CC0 Domena publiczna)
Weronika Dadok - 8 Stycznia 2021

Mieszkanie za pół ceny, w Warszawie powstało całe osiedle

Ceny nieruchomości na rynku wciąż idą w górę. Obecnie stolica może pochwalić się nowym osiedlem, na którym mieszkania są dostępne za pół ceny. Jest jednak warunek - należy osiągać określony próg wynagrodzenia.

Są to miejskie TBS-y (Towarzystwa Budownictwa Społecznego), które w Polsce zaczęły się pojawiać w latach dziewięćdziesiątych. Powstały na mocy ustawy z dnia 26 Października 1995 roku.
Celem tego przedsięwzięcia jest wspieranie osób o przeciętnych zarobkach. Wobec tego mają możliwość otrzymać lokal w przystępnych cenach. Osiedla TBS powstają ze środków Krajowego Funduszu Mieszkaniowego, a te pochodzą z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Mieszkanie na kredyt czy TBS?

TBS możemy nabyć z o wiele niższym wykładem własnym. Jak podaje serwis TotalMoney, warunkiem otrzymania takiego mieszkania jest wpłacenie kwoty, będącej 10 - 30 procent wartości nabywanego lokalu.

Nie musimy się wtedy martwić o wykończenie mieszkania, ponieważ dostajemy klucze do gotowego lokum. Koszt wykończenia jest wliczony w czynsz, mieszkańcy mogą również zdecydować, jak będą wyglądały ich przyszłe cztery kąty.

„Nasz nowy dom” i zawiść innych ludzi, przykra rzeczywistość dotyka uczestników„Nasz nowy dom” i zawiść innych ludzi, przykra rzeczywistość dotyka uczestnikówCzytaj dalej

Warunki posiadania mieszkania TBS

W momencie, gdy staramy się o takie mieszkanie, musimy mieszkać w gminie, w której takowa nieruchomość się znajduje.

Bardzo ważna jest również informacja, że nie możemy być w posiadaniu innej nieruchomości.

Przyszły najemna musi mieć stałe zatrudnienie, musi również osiągać zarobki co najmniej równe średniemu miesięcznemu wynagrodzeniu, które jest ustalone dla wybranego województwa.

Jak dowiadujemy się z serwisu TotalMoney, starając się o TBS w województwie mazowieckim, musimy zarabiać co najmniej 5219,09 brutto. Najłagodniejsze warunki mieszkań TBS są w województwie podkarpackim, gdzie wynagrodzenie brutto wynosić powinno 3684,71 zł.

Źródło: innpoland.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News