DomekIOgrodek.pl
Mikrofalówka

unsplash.com/ HiveBoxx (CC0 Domena publiczna)

Zastosowania mikrofalówki, o których nie mieliście pojęcia

6 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Marta Idzikowska

Udostępnij:

Wielu z nas ma w swoich domach mikrofalówkę. Jej głównym zastosowaniem jest podgrzewanie jedzenia, jednak można wykorzystać ją także do wielu innych trików kuchennych. Dzisiaj przedstawimy takie, które z pewnością ułatwią wam ż

Mikrofalówka znakomicie sprawdza się w każdej kuchni. Jeśli mamy w domu obiad, który chcemy szybko podgrzać, wystarczy na kilka minut wstawić go do mikrofalówki i gotowe!

Niewielu z nas zastanawia się jednak nad innymi zastosowaniami tego urządzenia, a jest ich bardzo wiele! Dzisiaj przedstawimy wam te najbardziej przydatne.

Szybkie obieranie pomidorów

Chyba każdy z nas zna ten problem, gdy chcemy obrać pomidora, ale skórka jest twarda i nie chce odejść od warzywa. Może nam w tym pomóc właśnie mikrofalówka!

Wystarczy podgrzać nieco naciętego pomidora w urządzeniu. Po około 1 minucie wyjmujemy warzywo i obieramy - skórka powinna bardzo łatwo zejść.

Przywracanie aromatu przyprawom

Jeśli nasze przyprawy przez dłuższy czas leżą w szufladzie nieużywane, zatracają swój aromat.

Jeśli chcemy im go przywrócić, umieśćmy je w mikrofalówce na 30 sekund. Po wyjęciu znowu będą cieszyły nas pięknym zapachem! W ten sam sposób możemy również suszyć zioła.

Przywracanie świeżości gąbkom

Gąbki do mycia naczyń to produkt, który często wymieniamy. Szybko się niszczą i stają się siedliskiem bakterii. Jeśli chcesz, aby służyły Ci dłużej, namocz je w wodzie z cytryną i podgrzej w mikrofalówce przez około 3 minuty.

Łatwiejsze wyciskanie soku z cytryn

Chłód nie sprzyja wyciskaniu soku z cytryn czy limonek, a mimo to przechowujemy je zwykle w lodówce lub innym zimnym miejscu. Jest to błąd, który możemy jednak łatwo naprawić.

Włóżmy owoc do mikrofalówki na kilkadziesiąt sekund, co spowoduje, że zmięknie. Wyciśnięcie z niego soku będzie wtedy znacznie prostsze.

Źródło: styl.pl

Podobne artykuły

Mała kuchnia

Wnętrza

Jak sprytnie urządzić małą kuchnię w bloku?

Czytaj więcej >
Przedpokój

Wnętrza

Meble do przedpokoju – na co zwrócić uwagę?

Czytaj więcej >
Sprzęt kuchenny

Wnętrza

Wybieramy meble i AGD do kuchni

Czytaj więcej >
Pluskwy często gromadzą się w materacach.

Wnętrza

Sprawdzone sposoby na pozbycie się pluskiew z mieszkania

Czytaj więcej >
Pralka w kuchni czy w łazience?

Wnętrza

Pralka w łazience czy w kuchni?

Czytaj więcej >
Jaki prysznic wybrać?

Wnętrza

Jaki prysznic do łazienki?

Czytaj więcej >