Monika Jaruzelska dom
TRICOLORS/East News
Weronika Dadok - 16 Lutego 2021

Monika Jaruzelska zamieszka w rodzinnym domu

Monika Jaruzelska, córka generała Wojciecha Jaruzelskiego zamieszka w domu swoich rodziców. Sąd ostatecznie potwierdził tę decyzję. Czas na przeprowadzkę.

Zdaniem sądu Monika Jaruzelska jest prawowitą i jedyną spadkobierczynią domu przy ulicy Ikara w Warszawie - dowiadujemy się na łamach Super Expressu.

Kobieta w rozmowie z tabloidem potwierdziła, że czeka ją spory remont, ponieważ instalacja hydrauliczna jest dość przestarzała i grozi to zalaniem mieszkania.

Monika Jaruzelska zamieszka w rodzinnym domu

Monika Jaruzelska chce mimo wszystko zachować pierwotny klimat starego domu. Nie zamierza zmieniać wyglądu całkowicie, tylko zadbać o to, aby dom był bezpieczny i odnowiony ze smakiem.

Córka generała chce, aby wiekowy charakter posiadłości został zachowany.

Mężczyzna zawisł na furtce swojego domuMężczyzna zawisł na furtce swojego domuCzytaj dalej

To będą jedynie prace konserwujące dom, a nie rewolucjonizujące jego wystrój. - przyznała Monika Jaruzelska.

Dom Moniki Jaruzelskiej skarbnicą obiektów muzealnych

Wiemy także z doniesień od Moniki Jaruzelskiej, że w willi na Mokotowie znajduje się wiele muzealnych obiektów. Między innymi haftowany tygrys, który został podarowany jej tacie przez przywódcę Korei Północnej.

W lokum znajduje się także wiele mundurów ojca Moniki Jaruzelskiej oraz jego okulary, które są ikoną.

Córka generała dodała, że jeszcze nie wie, czy rzeczy trafią do muzeum. Część dokumentów już znajduje się w Instytucie Pamięci Narodowej.

Chciałaby zostawić w swoim domu kanapę, na której siedzieli znani goście jej taty, na przykład Lech Wałęsa. Podczas rozmowy z SE dodała także, że po przeprowadzce zajmie pokój, w którym mieszkała jej mama. Jej syn zaś ulokuje się w pokoju, w którym Monika Jaruzelska spędziła 10 lat swojego życia.

To świetna wiadomość, ponieważ córka generała będzie mogła poczuć prawdziwy domowy klimat, otaczając się murami z przeszłości.

Źródło: wiadomości.wp.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News