Mycie okien
pixabay.com/Simy27(CC0 Domena publiczna)
Weronika Dadok - 5 Stycznia 2021

Mycie okien - świetny trik

Ten trik stosowały już nasze babcie. Jest więc sprawdzony i skuteczny. Dodatkowo prezentuje się świetnie jeśli chodzi o cenę oraz trwałość. Niewiele osób przepada za myciem okien, proces ten utrudnia dodatkowo niesprzyjająca obecnie pogoda. Nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby ułatwić sobie życie - przetestuj trik z gliceryną.

Metoda, którą przedstawiamy jest tania oraz ekologiczna. Trudno wyobrazić sobie bardziej kuszącą kompozycję.

W obecnych czasach także smog psuje nam czystość naszych okien, co dodatkowo utrudnia dbałość o higienę tego elementu. Na szczęście mamy na to świetny sposób.

Mycie okien płynem z dodatkiem gliceryny

Nasz główny składnik, który w magiczny sposób uratuje brudne szyby to gliceryna. Można ją zakupić w aptece, a ceny zaczynają się już od dwóch złotych.

Kilka kropel tego taniego dodatku sprawi, że będziesz cieszyć się prawdziwie czystymi oknami przez długi czas!

„Nasz nowy dom” i zawiść innych ludzi, przykra rzeczywistość dotyka uczestników. Porażające zachowania sąsiadów„Nasz nowy dom” i zawiść innych ludzi, przykra rzeczywistość dotyka uczestników. Porażające zachowania sąsiadówCzytaj dalej

Produkt ten sprawi, że na szybie pojawi się odpowiednia powłoka chroniąca. Kurz i inne zanieczyszczenia od tego momentu nie będą już dla twoich okien kłopotem.

Dzięki temu zapomnisz o zaciekach po deszczu oraz smugach. Zamiast gliceryny nada się również płyn do zmiękczania tkanin.

Mycie okien - przepis idealny

Omawianą miksturę do mycia okien z dodatkiem gliceryny warto zrobić samodzielnie. Potrzebujesz łącznie trzech składników: wody, octu (ewentualnie alkoholu) oraz gliceryny.

Do litra wody wlewamy szklankę octu i około 20-30 kropli gliceryny. Wszystko przelewamy do butelki z atomizerem i mocno wstrząsamy przed użyciem.

Do mycia idealnie sprawdzi się zwykła gąbka pod prysznic, lub stary t-shirt.

Do dzieła!

Źródło: kobieta.onet.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News