Krystyna Janda
TRICOLORS/East News
Weronika Dadok - 6 Stycznia 2021

Krystyna Janda - jak mieszka?

Posiadłość Krystyny Jandy to piękna klasyczna willa. Jak to bywa w przypadku domów gwiazd, fani zawsze są zainteresowani tym, jak wyglądają. Wnętrza są bardzo gustowne oraz wypełnione historią. Budynek jest wpisany do rejestru zabytków i skrywa tragiczną przeszłość - mieścił się tam szpital powstańczy.

Krystyna Janda to bardzo znana polska aktorka, ma na koncie wiele ról filmowych oraz teatralnych. Na swoim Instagramie często dzieli się zdjęciami ze swojej posiadłości, dzięki czemu mamy okazję dowiedzieć się jak mieszka gwiazda.

Aktorka mieszka w jednej z podwarszawskich miejscowości już od około 30 lat. Zanim gwiazda zdecydowała, aby się tam osiedlić, ten olbrzymi dom zajmowało kilka rodzin, znajdował się tam sklep meblowy, szkoła i melina.

Wybudowany został przez Stanisława Gruszczyńskiego, słynnego polskiego tenora. Dzięki pracy Krystyny Jandy oraz jej męża dom, który był w ciężkim stanie, mógł stać się pięknym miejscem do zamieszkania.

Tragiczne historie domu Krystyny Jandy

W czasie wojny w willi Krystyny Jandy mieścił się szpital powstańczy, jak sama wspomina:

„Nasz nowy dom” i zawiść innych ludzi, przykra rzeczywistość dotyka uczestników. Porażające zachowania sąsiadów„Nasz nowy dom” i zawiść innych ludzi, przykra rzeczywistość dotyka uczestników. Porażające zachowania sąsiadówCzytaj dalej

- O samym domu i ogrodzie krążą legendy, koleje losu samego domu są dramatyczne, ściśle związane z powstaniem warszawskim i obozem przejściowym w Pruszkowie, z kolejnymi właścicielami i ich rodzinami, a pół cmentarza milanowskiego zajmuje kwatera białych betonowych krzyży, to groby ludzi, którzy umarli w mojej dziś sypialni, a wtedy tzw. „umieralni”, sali szpitala, gdzie leżeli najciężej ranni - przyznała Krystyna Janda.

Wyjątkowe wnętrza z klasą i rozmachem

Na pierwszy rzut oka widać, że dom ma duszę, jest elegancki i wytworny, królują w nim antyki.

Jak na wille przystało, są tam balkony oraz tarasy. Dzięki ogromowi pracy, który Krystyna Janda włożyła wraz ze swoim mężem, przeżywa właśnie czasy swojej świetności.

Niepowtarzalnego charakteru posiadłości dodają typowe dla dawnych willi wielkie okna, dzięki czemu mieszkanie jest bardzo jasne. Na zdjęciach umieszczanych przez Krystynę Jandę zobaczymy również duże białe drzwi, które są niesamowicie stylowe.

Meble są dobrze dobrane, brakuje tam nowoczesnych, prostych form. Jest elegancja, szyk i tradycja.

Sypialnia Krystyny Jandy jest niesamowicie kobieca, aktorka ma toaletkę, wygodny fotel oraz pełno drobiazgów i obrazów.

Źródło: se.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News