DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Mycie okien wodą z octem to za mało. Dodaj 1 składnik, będą lśnić jak nigdy
Kamil Świętek
Kamil Świętek 14.11.2023 20:02

Mycie okien wodą z octem to za mało. Dodaj 1 składnik, będą lśnić jak nigdy

Jak zrobić domowy płyn do mycia okien?
YouTube/cleanmyspace, canva/Chot Studio

Czym na co dzień myjecie okna? Odpowiedź na to pytanie nie jest tak oczywista, jak mogłoby się wydawać. Na rynku dostępnych jest naprawdę wiele specjalistycznych preparatów. Czy jednak każdy z nich jest tak samo dobry?

Zamiast rozważać, który chemiczny preparat wybrać, lepiej zastanowić się nad tym, jak zrobić domowy płyn do mycia okien? Z tego patentu korzystały nawet nasze babcie. Nie uwierzycie, jak tanie może być stworzenie własnego środka czyszczącego.

Regularność to podstawa

Jeśli zastanawiacie się, dlaczego tak trudno jest wam doszorować wasze okna, mamy dla was złą wiadomość. Wszystkiemu winien jest brak systematyczności. Tylko regularne mycie okien gwarantuje brak nerwów podczas próby ich doczyszczenia.

Jeśli myślicie nad tym, jak zrobić domowy płyn do mycia okien, zastanówcie się, czy jesteście w stanie myć okna częściej niż zwykle? Domowe środki czyszczące nie są tak agresywną chemią, jak syntetyczne preparaty. Z tego względu mogą nie poradzić sobie z usunięciem wielomiesięcznego brudu.

Jesteście ciekawi, jak zrobić domowy płyn do mycia okien? Jeśli tak, to koniecznie zapoznajcie się z dalszą częścią naszego artykułu.

Jak zrobić domowy płyn do mycia okien 2.jpg
Canva/Ilja Enger-Tsizikov , Getty Images

Jak często należy myć okna?

Co oznacza częstsze mycie okien? Domowa chemia będzie skuteczna jedynie wtedy, gdy będziemy myli okna, gdy zauważymy na nich znaczące zabrudzenia. Jeśli mieszkacie w pobliżu ruchliwej ulicy, mycie okien co sezon może nie wystarczyć.

Pamiętajcie również, że mycie okien domowymi środkami nieco różni się od mycia ich za pomocą specjalistycznej chemii. Używając domowej chemii, najpierw usuwamy brud z okien i parapetów, spryskujemy okna preparatem i zaczynamy myć szybę za pomocą ściereczki, wykonując przy tym okrągłe ruchy.

Następnie całość okna należy przetrzeć suchą ściereczką. Czasem konieczne może być dodatkowe przetarcie szyby wilgotną szmatką, nasączoną czystą wodą.

Jak zrobić domowy płyn do mycia okien?

Skoro wiecie już, jak myć okna domową chemią, pora zastanowić się, jak zrobić domowy płyn do mycia okien? Do mycia okien wystarczy nam woda i ocet. Wystarczy na dwie szklanki ciepłej wody dodać ¼ szklanki octu. Dla wzmocnienia działania preparatu warto dodać pół łyżeczki mydła w płynie lub płynu do mycia naczyń.

Jeśli zastosujecie ten patent w swoich domach, gwarantujemy wam, że nigdy więcej nie kupicie już sklepowej chemii do mycia szyb. Jeśli nam nie wierzycie, przetestujcie sami.

Jak zrobić domowy płyn do mycia okien 3.jpg
Canva/vvoevale

Zobacz także: