Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Kuchnia > Najkrótsza droga do zniszczenia zlewu. Tak nigdy go nie czyszczę 
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 18.09.2023 18:49

Najkrótsza droga do zniszczenia zlewu. Tak nigdy go nie czyszczę 

Zlewozmywak
canva/PavelRodimov

Zlewozmywak to miejsce, bez którego nie da się funkcjonować w kuchni. Nawet jeśli mamy zmywarkę, bez zlewu się nie obejdziemy. Okazuje się, że wiele osób nie wie, jak go czyścić. Jakie popełniamy błędy?

Jest kilka zasad, których trzymam się w czasie czyszczenia zlewozmywaka. Dzięki temu zawsze wygląda dobrze. Niżej wyjaśnię, jakie błędy popełniamy i w jaki sposób myć zlew prawidłowo.

Najważniejsza zasada w czasie czyszczenia zlewozmywaka

W domach mamy naprawdę różne rodzaje zlewozmywaków. Możemy spotkać się z takimi porcelanowymi, stalowymi oraz wykonanymi z kompozytu. Jednak we wszystkich musimy trzymać się jednej zasady.

Niezależnie od tego, z czego wykonany jest zlewozmywak, należy czyścić go regularnie. Dzięki temu unikniemy przebarwień i trudnych do usunięcia zabrudzeń. Najlepiej zlew myć codziennie delikatnymi detergentami i miękką szmatką.

Dzięki codziennemu czyszczeniu zlewu mój jest zawsze w dobrym stanie. Jest też jeden błąd, jeżeli chodzi o czyszczenie zlewozmywaka. Nigdy go nie popełniaj. Poniżej wyjaśniam, czym nigdy nie powinniśmy myć zlewu w kuchni.

Zlewozmywak
Canva / Pacel Rodimov, Getty Images

W ten sposób nigdy nie myj zlewozmywaka

Niezależnie od tego, z czego jest wykonany nasz zlewozmywak, ma jednego naprawdę groźnego wroga. W ten sposób możemy go nieodwracalnie uszkodzić. Czym nie należy myć zlewu?

Zlewozmywaka nie powinniśmy myć mleczkami do mycia powierzchni, które zawierają drobinki. Nieduże i z pozoru niegroźne drobinki mogą nieodwracalnie porysować nasz zlew. Takich zniszczeń nie da się naprawić.

Do mycia zlewozmywaka nigdy nie używam mleczek do czyszczenia. Poza tym, że mogą zniszczyć zlew, mają jeszcze jeden minus. W dalszej części artykułu wyjaśniam, dlaczego lepiej z nich zrezygnować.

Czemu mleczka do mycia z drobinkami to złe rozwiązanie?

Mleczka zawierające drobinki zwykle mają w składzie mikroplastik. To rozwiązanie jest nieekologiczne. Drobinki często uszkadzają przedmioty, które myjemy, a nieduże fragmenty plastiku mogą trafiać do oceanów.

Zlewozmywak możemy umyć w dużo prostszy i tańszy sposób. Sprawdź, co działa dużo lepiej niż mleczka do mycia. 

Zlewozmywak
Canva / Nicholas Free, Getty Images Signature