Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Kuchnia > Nałożyłam na tłustą plamę kosmetyk męża. Ścianę przy kuchence wyczyściłam w kilka minut
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 29.09.2023 07:58

Nałożyłam na tłustą plamę kosmetyk męża. Ścianę przy kuchence wyczyściłam w kilka minut

 jak usunąć tłuszcz ze ściany?
canva/Africa Images, canva/LightFieldStudios

Piękne i czyste plamy nie muszą cieszyć nas tylko przez chwilę zaraz po malowaniu. Brud możemy usunąć, wystarczy wiedzieć, jak to zrobić. Za najtrudniejsze zabrudzenia uznawane są tłuste plamy. Jak sobie z nimi poradzić?

Tłuste plamy mogą powstać przy gotowaniu. Czasem ściany zachlapiemy kosmetykiem lub ubrudzimy tłustymi pałacami. Nie musimy używać mocnych środków. Dobrze działają naturalne preparaty.

Skąd właściwe biorą się tłuste plamy na ścianach?

Tłuste plamy najszybciej możemy zauważyć w kuchni. Właśnie w tym pomieszczeniu najłatwiej o zachlapanie. Jednak pryskający na patelni olej nie jest jedynym źródłem zabrudzeń na ścianach.

Ten problem znają bardzo dobrze rodzice maluchów. Plamy mogą powstawać, kiedy dotykamy ściany tłustymi rękami. Dzieci często zostawiają po sobie zabrudzenia w czasie zabawy.

Kiedy wiem, jak powstały plamy, prościej jest wybrać metodę czyszczenia ścian. Nie musimy stosować chemicznych i mocnych preparatów ze sklepów. W prosty sposób usuniemy tłuszcz środkami, które mamy w domu.

jak usunąć tłuszcz ze ściany?
Canva / and.one

Czym usunąć tłuste plamy ze ścian?

Fantastyczny środek, który usunie nawet trudne plamy, znajdziemy w łazience. Wiele osób ma ten kosmetyk, ale nie zdaje sobie sprawy, jak pomocny będzie w czasie sprzątania. Czym wyczyścić tłuste plamy?

Tłuste plamy usunie pianka do golenia. Wystarczy nanieść ją na plamę i zostawić na 2-3 godziny. Po tym czasie możemy zetrzeć kosmetyk delikatnie zwilżoną i miękką ściereczką. Plamy od razu znikną.

Na tłuste plamy na ścianach pomoże jeszcze jeden produkt. Ta metoda jest ekologiczna i działa naprawdę skutecznie. Do usunięcia plam potrzebny będzie ocet i woda. Jak dokładnie ich użyć?

Ekologiczny sposób na tłuste plamy

Do usunięcia tłustych plam możemy wykorzystać ocet zmieszany z wodą w proporcji 1:1. Miksturę przelewamy do buteleczki z atomizerem i spryskujemy plamy. Zostawiamy mieszankę na ścianie na 10 min.

Po upływie czasu ścieramy ocet z wodą za pomocą miękkiej i delikatnie zwilżonej szmatki. Zostawiamy ścianę do wyschnięcia. Po plamie nie zostanie ani śladu.

Sprawdź również, jak pozbyć się pleśni z silikonu w 15 minut. Żadna chemia tak nie działa.

jak usunąć tłuszcz ze ściany?
Canva / Sasin Paraksa, Getty Images

Zobacz także: