DomekIOgrodek.pl > Łazienka > Wymieszałam z sodą i nałożyłam na silikon. Pleśni pozbyłam się w 15 minut
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 25.09.2023 13:07

Wymieszałam z sodą i nałożyłam na silikon. Pleśni pozbyłam się w 15 minut

jak pozbyć się pleśni z łazienki?
canva/avtk, canva/Africa Images

W łazience panuje spora wilgoć, która sprawia, że w pomieszczeniu szybko może pojawić się grzyb i pleśń. Czarne plamki na silikonie nie tylko wyglądają nieestetyczne. Mogą być zagrożeniem dla naszego zdrowia.

Jak pozbyć się pleśni z łazienki? Nie musimy od razu wymieniać całego silikonu i używać mocnej chemii, która wywołuje silne reakcje alergiczne. Podpowiem, co skutecznie pomoże usunąć pleśń. Potrzebujesz sody i jeszcze jednego składnika.

Dlaczego w łazience pojawia się pleśń?

W łazience panują idealne warunki do rozwoju grzybów. Najczęściej pleśń pojawia się na silikonie pod prysznicem i obok umywalki. Bardzo ważne w łazience jest dbanie o odpowiednią wentylację.

Regularnie wietrząc i zmniejszając wilgotność w łazience, zapobiegamy pojawieniu się pleśni. Mogą nam w tym pomóc również rośliny doniczkowe. Warto kilka sztuk ustawić w tym pomieszczeniu. 

Jeśli wystarczająco wcześnie nie zadbaliśmy o łazienkę, czarne plamki mogły już pojawić się na silikonie. Co robić w takiej sytuacji? Możemy zastosować mocne środki lub wykorzystać produkt z kuchennej szafki.

jak pozbyć się pleśni z łazienki?
Canva / Sinhyu, Getty Images

Jak pozbyć się pleśni z łazienki?

Z pleśnią w łazience możemy walczyć mocnymi środkami ze sklepów. Jednak jest inny skuteczny sposób, który mi pomógł pozbyć się brzydkich czarnych plamek. Co takiego może uratować silikon?

W pozbyciu się pleśni może pomóc soda oczyszczona z dodatkiem olejku z drzewa herbacianego. Wystarczy połączyć te dwa składniki do uzyskania konsystencji gęstej pasty. Mieszankę nakładamy na silikon i czekamy 15-20 min.

Następnie silikon dobrze czyścimy szczoteczką do zębów. Po pleśni nie zostanie nic. Co robić, kiedy akurat w domu nie mamy olejku herbacianego? Na pleśń możemy zastosować jeszcze inną mieszankę.

Prosty sposób na pleśń w łazience

Na pleśń w łazience dobrze sprawi się woda wymieszana z sokiem z cytryny w proporcji 1:1. Taką mieszankę nakładamy na silikon i czekamy 15 min. Po tym czasie możemy zabrać się za dokładne czyszczenie brudnego miejsca.

Pleśni z łazienki możemy się pozbyć. Jednak jeśli nie zadbamy o odpowiednią wentylację, czarne plamki wrócą.

jak pozbyć się pleśni z łazienki?
Canva / Sinhyu, Getty Images

Zobacz też: