Nanieś na ściereczkę i wetrzyj w telewizor. Kurz przestanie osiadać
Nawet jeśli regularnie wycieramy kurz z ekranu telewizora, po kilku dniach znów wyglądają tak, jakbyśmy nic nie robili. Nie prezentuje się to ładnie. Istnieje jednak pewna mikstura, która pomoże zabezpieczyć ekrany przed osiadaniem się kurzu na dłuższy czas.
Na co zwrócić uwagę podczas czyszczenia ekranu telewizora?
Warto mieć na uwadze, przede wszystkim to, że kiedyś ekrany telewizorów kineskopowych były szklane. Co za tym idzie, można było myć je, chociażby płynem do mycia szyb. Teraz nie wolno tego robić. Nowoczesne urządzenia LED oraz OLED posiadają delikatniejsze ekrany i są bardziej podatne na wszelakie zarysowania, czy uszkodzenia.
Kolejną sprawą jest nieużywanie specyfików stworzonych na bazie alkoholu i amoniaku. Nie wolno także stosować: acetonu, rozpuszczalników, toluenu, chlorków metylu oraz kwasu etylowego . Dodatkowo należy dobrać odpowiednią szmatkę, więc unikajmy: gąbek, chusteczek (z wyjątkiem tych specjalnych, do czyszczenia ekranów) i papierowych ręczników.
Pamiętaj również o tym, aby przed czyszczeniem:
- Wyłączyć sprzęt, abyśmy zniwelowali ryzyko porażenia prądem.
- Bezwzględnie stosuj się do instrukcji konserwacji sprzętu do niego dołączonej.
- Nigdy nie rozpylaj środków do czyszczenia bezpośrednio na sprzęt, gdyż możesz go zalać.
Domowe sposoby czyszczenia ekranu telewizora
Zanim zaczniesz czyścić ekran telewizora na mokro, przetrzyj go suchą, miękką szmatką (najlepiej z bawełny) do zbierania kurzu. Istnieje bardzo skuteczna domowa metoda na czyszczenie telewizora. Potrzebujemy wody oraz białego octu . Tworzymy mieszankę tych dwóch składników w proporcji 1:1. Taką miksturą wystarczy przetrzeć telewizor. Ocet zadziała niczym środek antystatyczny, dzięki czemu kurz nie będzie się tak łatwo osadzał.
Mikrofibra do czyszczeni ekranów
Ściereczki z mikrofibry to najlepsza rzecz do czyszczenia ekranów telewizorów, czy monitorów. Ich cechą charakterystyczną jest duża chłonność oraz delikatność. Dodatkowo ich struktura został tak przystosowana, aby zdecydowanie łatwiej zbierało się kurz z powierzchni, na której osiadł.
Zanim jednak ponownie użyjesz szmatki, sprawdź, czy nie osiadły się na niej żadne okruchy. Dla pewności warto ją porządnie wytrzepać!