Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Łazienka > Nie mam już problemu z kamieniem w toalecie. Idealny produkt kosztuje 5 zł
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 10.12.2023 18:30

Nie mam już problemu z kamieniem w toalecie. Idealny produkt kosztuje 5 zł

toaleta
Canva / sestovic, Getty Images

Łazienka to pomieszczenie, które wymaga konkretnych środków czystości. Detergenty, które stosujemy do mycia ubikacji, są dość drogie, ale nie zawsze skuteczne. Jak wyczyścić toaletę niedużym kosztem?

Od dawna stosuję jeden prosty trik, który sprawia, że moja toaleta lśni. Pozbywam się kamienia za 5 zł jednym niepozornym produktem. Zdradzę mój sposób na czystą ubikację bez kamienia.

Skąd bierze się kamień w toalecie?

Toaletę musimy czyścić regularnie. Tylko w ten sposób sprawimy, że ubikacja będzie w dobrym stanie przez lata. Jednak nawet stosując detergenty, możemy mieć problem z kamieniem. Dlaczego osiada w muszli?

Kamień w toalecie to problem wielu osób. Nieestetycznie wygląda i ciężko się go pozbyć. Główną przyczyną kamienia w ubikacji jest zbyt twarda woda. Natomiast w czasie sprzątania nie zawsze wiem, jak brzydkiego osadu się pozbyć.

Zwykle ubikację myjemy w czasie cotygodniowych porządków. Jednak jeśli chcemy, żeby toaleta była zawsze czysta, musimy sprzątać ją znacznie częściej. Jak pozbyć się kamienia niedużym kosztem?

toaleta
Canva / Valerii Honcharuk

Prosty sposób na pozbycie się kamienia w toalecie

Kiedy w ubikacji pojawił się osad z kamienia, możemy porządnie ją wyszorować lub zastosować jeden prosty trik. Nie używam mocnej chemii, wystarczy produkt, który znajdziemy w każdym sklepie.

W czasie sprzątania toalety możemy wykorzystać kwas węglowy, który znajduje się w zwykłej coli. Ten sposób jest naprawdę prosty. Do wyczyszczenia ubikacji wystarczy mała butelka napoju.

Kiedy chcę pozbyć się kamienia, wlewam do ubikacji butelkę coli i zostawiam na godzinę. Po tym czasie wystarczy spuścić wodę i muszla będzie jak nowa. O czym jeszcze warto pamiętać, żeby ubikacja zawsze była w dobrym stanie?

Pamiętaj o tym miejscu, kiedy czyścisz ubikację

Bardzo ważnym miejscem, o którym wiele osób zapomina, jest spłuczka. Właśnie na niej może gromadzić się mnóstwo zarazków. Warto przecierać ją co kilka dni i dokładnie czyścić, kiedy myjemy całą toaletę.

Ubikacja to jedno z miejsc, które sprawia najwięcej trudności w czasie sprzątania. Jednak wystarczy znać kilka trików i regularnie dbać o toaletę, a będzie zawsze wyglądać jak nowa.

cola
Canva / BBuilder, Getty Images

Zobacz także: