DomekIOgrodek.pl > Łazienka > Nie wylewaj resztek do toalety. Zapchane rury to niejedyny problem
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 13.09.2023 16:21

Nie wylewaj resztek do toalety. Zapchane rury to niejedyny problem

toaleta
canva/victoriass88, shutter/New Africa

Mamy tendencję do wyrzucania resztek jedzenia do ubikacji. Dla wielu osób ten sposób jest prosty i szybkie. Jednak w rzeczywistości toaleta to nie miejsce na resztki jedzenia. Gdzie w takim razie powinny trafiać?

Wiele osób nie jest świadomych, co można do toalety wyrzucać. Tych odpadków jest dużo mniej, niż się wydaje. Niżej zdradzamy więcej.

Co może trafiać do toalety?

Odpadów, które możemy wyrzucać do toalety, jest naprawdę niewiele. Sieć kanalizacyjna działa tak, że jest w stanie poradzić sobie z nieczystościami sanitarnymi. Poza tym może przyjąć odpady komunalne.

Do toalety jednak znacznie częściej trafiają odpady, które nie powinny się w niej znaleźć. Resztki jedzenia, czy środki higieniczne mogą zatykać rury, a nawet prowadzić do problemów z całą siecią.

Jedzenia nie należy wyrzucać do ubikacji z dwóch powodów. Pierwszy jest dość praktyczny. Resztki jedzenia mogą zatkać rury. W dalszej części artykułu wyjaśniamy, gdzie wyrzucać resztki jedzenia.

toaleta
Canva / uatp2, Getty Images

Co się dzieje, kiedy resztki jedzenia wyrzucamy do toalety?

Resztki wyrzucane do toalety mogą prowadzić do powstania czopu z tłuszczu. Tego typu czop może zatkać rury w bloku, a nawet w niektórych fragmentach sieci kanalizacyjnej. Tego typu zatory naprawdę ciężko usunąć.

Poza zatorem jedzenie w toalecie może prowadzić do namnażania się szczurów w rurach. Zwierzęta przyciągają resztki jedzenia. Szczury mogą niszczyć rury i przenosić niebezpieczne choroby.

Resztki jedzenia należy wyrzucać do konkretnych koszów. Gdzie umieszczać obierki, a gdzie resztki mięsa i stare zupy? W dalszej części artykuł wyjaśniamy gdzie wyrzucać poszczególne resztki.

Gdzie wyrzucać resztki jedzenia?

Skorupki po jajkach, obierki, zepsute warzywa i owoce należy wyrzucać do pojemników z odpadami bio. Natomiast stare zupy, kości i nieświeże mięso należy wyrzucać do pojemnika z odpadami mieszanymi.

Zanim zdecydujesz się wyrzucić resztki jedzenia do toalety, dobrze się zastanów. Dowiedz się też, gdzie wyrzucać zniszczone obuwie.

toaleta (1).jpg
Canva / lucentuis, Getty Images Singature
Polecane