Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Nie wyrzucaj skórek pomarańczy. Zalej octem, a potem używaj mikstury
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 12.02.2024 14:50

Nie wyrzucaj skórek pomarańczy. Zalej octem, a potem używaj mikstury

domowe środki czystości
YouTube / Smart Fox

Domowe środki czystości mogą zastąpić detergenty ze sklepów. Skutecznie wyjmujemy z ich pomocą łazienkę, wyczyścimy kuchnię, a nawet meble w salonie. Wystarczy wiedzieć, jakie składniki ze sobą połączyć.

Nadal trwa sezon na pomarańcze, mandarynki i grejpfruty. Nie tylko dostarczają nam mnóstwo witaminy C, ich skórki pomogą utrzymać porządek w domu. Sprawdź ten przepis na domowy płyn do mycia różnych powierzchni.

Wybierz domowe środki czystości

Cotygodniowe porządki to standard w praktycznie każdym domu. W tym czasie zużywamy sporo detergentów, które są dodatkowym wydatkiem w naszym budżecie domowym. Czy możemy coś z tym zrobić?

Środki czystości, które kupujemy w sklepach, możemy spokojnie zastąpić domowymi detergentami. Łącząc odpowiednie składniki, z łatwością stworzymy uniwersalne płyny do mycia różnych powierzchni.

Największy problem zwykle sprawia nam łazienka. W rzeczywistości z łatwością zrobimy prosty środek do mycia tego pomieszczenia, łącząc skórki z cytrusów oraz ocet. Jak przygotować płyn do mycia łazienki?

domowe środki czystości
YouTube / Smart Fox

Domowe środki czystości z resztek

Do przygotowania uniwersalnego płynu do mycia łazienki będziemy potrzebować słoik, ocet oraz skórki z pomarańczy. Mieszankę możemy zrobić ze skórek mandarynek, pomarańczy, cytryny, a nawet grejpfrutów.

Skórki wrzucamy do słoika, a następnie całość zalewamy octem. Słoik zakręcamy i odstawiamy na 24 godziny. Po tym czasie przecedzamy mieszankę i przelewamy do buteleczki z atomizerem. Jak uzyskać wydajny domowy płyn do mycia łazienki?

Najlepszy środek do mycia łazienki

Środek następnie rozcieńczamy z wodą. Proporcje dobieramy pod kątem tego, jak mocny środek chcemy uzyskać. Im więcej naszej mieszanki dodamy, tym płyn będzie silniej działa. Do całości możemy dodać kilka kropli olejku eterycznego o zapachu pomarańczy.

Ten domowy środek czystości perfekcyjnie wyczyścić baterię, domyje lustro i pomoże zadbać o umywalkę. Możemy stosować go nawet do mycia ubikacji. Ocet ze skórką pomarańczy potrafi zdziałać cuda.

domowe środki czystości
YouTube / Smart Fox

Zdjęcia pochodzą z filmu na kanale „Smart Fox” na YouTube.

Zobacz także: