Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Nie wyrzucaj starych rajstop. Nie uwierzysz, do czego mogą się przydać
Kamil Świętek
Kamil Świętek 16.09.2023 10:44

Nie wyrzucaj starych rajstop. Nie uwierzysz, do czego mogą się przydać

Jak wykorzystać stare rajstopy?
Canva/Africa Images

Zapewne nie ma na świecie kobiety, której chociaż raz nie przydarzyła się przykra sytuacja z rajstopami. Niezależnie od tego, ile na nie wydacie Drogie Panie, często jedno nieopatrzne zaciągnięcie materiału prowadzi do „puszczenia oczka”.

Co robić w takich sytuacjach? Niestety rajstopy to ta część garderoby, którą musimy traktować jako jednorazową. Szczególnie tyczy się to cienkich rajstop, które mają tendencje do szybkiego przecierania się. Zamiast jednak je wyrzucać, zobaczcie, jak wykorzystać stare rajstopy w domu.

Co robić, gdy rajstopy się przetrą?

Rajstopy to delikatne części garderoby. Jeden nieopatrzny ruch i już po nich. Tymczasem wiele Pań nie wyobraża sobie bez nich eleganckiego ubioru. Niestety prowadzi to do częstego wymieniania rajstop na nowe.

Co robimy wówczas ze starymi? Oczywiście wyrzucamy je do kosza. To duży błąd. Okazuje się, że rajstopy można ponownie wykorzystać, chociaż oczywiście nie założycie ich już na nogi. Bez obaw, pomogą Wam one zapanować nad porządkiem w domu.

Jeśli jesteście ciekawi, jak wykorzystać stare rajstopy w domu koniecznie zapoznajcie się z treścią naszego artykułu. Gwarantujemy, że jeśli poznacie nasze patenty, nigdy więcej nie wyrzucicie zużytych rajstop do kosza.

Jak wykorzystać stare rajstopy  w domu.jpg
Canva/Africa images

Jak wykorzystać stare rajstopy w domu?

Jak wykorzystać stare rajstopy? Nic prostszego. Idealnie nadadzą się one do czyszczenia szyb. Zauważcie, że niezależnie od tego, jak bardzo staramy się wyczyścić szklane powierzchnie, często zostają na nich jakieś paproszki.

Tu z pomocą przychodzą rajstopy. Wystarczy spryskać lustro płynem do mycia szyb i przetrzeć je do sucha rajstopami. Ich delikatny materiał nie pozostawi smug ani paproszków. Z tego samego powodu wspaniale nadadzą się one do polerowania butów.

Przetrzyjcie starymi rajstopami powierzchnię skurzanych butów i cieszcie się niesamowitym efektem. Wypróbujcie go sami. Przy okazji stare rajstopy pomogą Wam uporać się z sierścią Waszych pupili. Zwilżone, założone na szczotkę staną się lepem na wszelkie włoski, paproszki, czy sierść.

Wykorzystaj rajstopy do poszukiwania drobnych elementów

Zdarzyło Wam się kiedyś zgubić kolczyk, spinkę do mankietu, czy inny mały element? Nic straconego. Wystarczy nałożyć rajstopy na rurę od odkurzacza, po czym dokładnie odkurzyć miejsce, w którym mogła upaść drobnostka.

Odkurzacz oczywiście ją zassie, ale zguba, zamiast wpadać do pojemnika na śmieci, zostanie zatrzymana na rajstopach. Poszukiwanie małych elementów nigdy nie było tak proste. Drodzy Czytelnicy, a jak Wy wykorzystujecie stare rajstopy?

Jak wykorzystać stare rajstopy - patent.jpg
Canva/Africa images