Niedźwiedź
polsatnews.pl
Marta Idzikowska - 1 Lutego 2021

Przerażające znalezisko w domu

Przerażająca sytuacja miała miejsce w Kalifornii. W jednym z domów znajdujących się nad jeziorem Tahoe, dwóch nastolatków dokonało szokującego odkrycia. Otóż w ich salonie był niedźwiedź! Ciężko uwierzyć w to, co zrobił w pomieszczeniu. Zobaczcie nagranie.

Wbrew pozorom zetknięcie się z dzikimi zwierzętami nie ma miejsca jedynie w lasach czy miejscach mało uczęszczanych przez ludzi. Do takich niebezpiecznych spotkań dochodzi również w naszych domach, o czym przekonały się dwóch nastolatków z USA.

Porażające odkrycie w salonie

Sytuacja miała miejsce w stanie Kalifornia, w jednym z domów nad jeziorem Tahoe. Dwóch kilkunastoletnich chłopców odpoczywało w jednym z pokojów, oglądając telewizję.

W pewnym momencie z salonu zaczęły dochodzić głośne dźwięki. Było to o tyle niepokojące, że oprócz nich nikogo nie było w domu. Przynajmniej w teorii.

Gdy dzieci wychyliły się za drzwi, zobaczyły, że po ich domu buszuje... wielki niedźwiedź! Chłopcy natychmiast zabarykadowali się w pokoju i zadzwonili po pomoc.

Książeczka mieszkaniowa - rząd wypłaca premieKsiążeczka mieszkaniowa - rząd wypłaca premieCzytaj dalej

Niedźwiedź okazał się ogromnym łasuchem. Nieprawdopodobne, co zrobił

Jak się okazało, drapieżnik dostał się do budynku przez otwarte drzwi do garażu. Po wejściu do salonu zwierzę rozpoczęło... wielką ucztę.

Niedźwiedź

Zdjęcie pochodzi z kanału na Youtube Inside Edition, gdzie możecie zobaczyć całe nagranie z niedźwiedziem.

Niedźwiedź splądrował lodówkę domowników. Wyciągnął pojemnik z mięsem przeznaczonym na obiad i ze smakiem zjadł. Potem przyszła kolej na deser - drapieżnik zaopiekował się lodami z zamrażarki, z radością wykańczając zapasy właścicieli posesji.

Zdarzenie zostało w całości zarejestrowane przez kamerę znajdującą się w kuchni. Gdy funkcjonariusz, po którego zadzwonili chłopcy, pojawił się na miejscu, najedzony niedźwiedź spokojnie i kulturalnie opuścił dom.

Niebezpieczne niedźwiedzie nad jeziorem Tahoe

Opisana wyżej historia skończyła się dobrze i bez większych szkód dla mieszkańców domu. Jednak niedźwiedzie nad jeziorem Tahoe to wcale nie takie miłe zwierzaki, jak możemy zobaczyć na zdjęciach z nagrania.

Te drapieżniki ważą nawet 230 kg i są na tyle silne, że bez problemu wyrwą drzwi od samochodu z zawiasów. Poruszają się z prędkością ponad 50 kilometrów na godzinę. Niedźwiedzie zwykle nie są agresywne w stosunku do człowieka, gdy zbliżają się do ludzkich siedlisk, chodzi im głównie o pożywienie. Mogą jednak wyrządzić ogromne szkody, m.in. poprzez demolowanie i plądrowanie domów.

Nagranie możecie zobaczyć poniżej.

Źródło: polsatnews.pl

Zdjęcie tytułowe pochodzi z kanału na Youtube Inside Edition, gdzie możecie zobaczyć całe nagranie z niedźwiedziem.

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News