Niesamowity grzyb
commons.wikimedia.org/Holger Krisp
Weronika Dadok - 13 Stycznia 2021

Grzyb okratek australijski znaleziony w polskim ogrodzie

Pani Marta wraz z mężem w swoim ogrodzie znaleźli niesamowity okaz grzyba, który w Polsce pojawia się bardzo rzadko. Jest to okratek australijski - znany ze swojego specyficznego wyglądu oraz zapachu. Jak dowiadujemy się na łamach tvn24.pl Pani Marta od razu zauważyła jego wyjątkowość i była zdziwiona swoim znaleziskiem.

Pani Marta niezwłocznie poinformowała Kontakt 24 o swoim niesamowitym znalezisku. Podczas koszenia trawy wpadł jej w oko wyjątkowy grzyb, który jest widoczny bardzo dobrze już z daleka.

Kobieta przyznała, że widziała pierwszy raz taki okaz. Nic dziwnego, w naszych rejonach jest on niezwykłą rzadkością.

Grzyb ma specyficzny zapach oraz jest znany

Jak się okazuje, grzyb jest znany ze swojego niepowtarzalnego zapachu. Pani Marta poinformowała, że z większej odległości go nie czuć, ale gdy się zbliżymy, ma bardzo intensywny zapach, na tyle silny, że trudno było jej to znieść.

Jak możemy się dowiedzieć z artykułu zamieszczonego na tvn24.pl Pani Marta zdecydowała się zachować grzyb w swoim ogrodzie i śledzić co dalej się z nim będzie działo.

Masz w swoim WC podobny osad? Możesz mieć problem, lepiej wiedziećMasz w swoim WC podobny osad? Możesz mieć problem, lepiej wiedziećCzytaj dalej

Dodała również, że była tak zaskoczona, iż zdecydowała się zaprosić znajomych, aby mogli zrobić zdjęcia temu niebywałemu okazowi.

Grzyb w ogrodzie ma bardzo dobre warunki do rozwoju. Trawa jest dość wysoka, a wilgotność powietrza sprawia, że czuje się bardzo dobrze w swojej lokalizacji.

Grzyb, który wygląda, jak kwiat

Grzyb pochodzi z Australii i nosi nazwę Okratek australijski, nazywany także kwiatowcem australijskim (lathrus archeri). Po pewnym czasie rozprzestrzenił się także na inne obszary.

Obecnie możemy go spotkać na terenie Australii, Nowej Zelandii, Kalifornii, Republice Południowej Afryki i w Europie.

W naszym kraju jest raczej rzadkim okazem, Pani Marta miała spore szczęście, że udało się jej zobaczyć ten niesamowity dar przyrody.

Źródło: tvn24.pl

Zdjęcie tytułowe jest screenem filmu pochodzącym ze strony tvn24.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Niesamowity grzyb

Zdjęcie jest screenem filmu pochodzącym ze strony tvn24.pl, na której możecie zobaczyć więcej zdjęć wyjątkowego grzyba

Niesamowity grzyb

Zdjęcie jest screenem filmu pochodzącym ze strony tvn24.pl, na której możecie zobaczyć więcej zdjęć wyjątkowego grzyba

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News