Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Nigdy nie myj podłóg taką wodą. Szybko sobie podziękujesz
Kamil Świętek
Kamil Świętek 02.06.2024 14:55

Nigdy nie myj podłóg taką wodą. Szybko sobie podziękujesz

Mycie podłogi
Fot. Canva/wutzkoh

Zapewne mało kto zastanawiał się, jak myć podłogę. Nie ukrywajmy, jest to czynność prosta jak budowa cepa. Nalej wody do wiaderka, dodaj płyn do podłóg i za pomocą mopa przetrzyj podłogę – nic prostszego.

Problem zaczyna się wówczas, gdy chcemy umyć podłogę naprawdę dobrze, a nie jakkolwiek. Wiecie, co zrobić, aby nawet w kuchni na płytkach nie było ani jednej smugi? Zdecydowanie to technika znana nielicznym.

Skąd się biorą smugi na podłodze?

Niestety dla wielu z nas smugi na podłodze to pewna norma, którą na dodatek akceptujemy. To duży błąd. Nie tylko nie powinniśmy akceptować niechlujnie umytej podłogi, ale również należałoby zrozumieć, dlaczego wspomniane smugi powstają.

Nie ulega wątpliwości, że nawet najpiękniejsze panele ze smugami wyglądają, jakby ktoś zapomniał o nie zadbać. Tymczasem rozwiązanie tej zagadki jest prostsze, niż myślicie.

Bezwzględnie przed myciem podłogi należy dobrze ją odkurzyć. Mycie zakurzonej podłogi zwyczajnie nie ma sensu – zamiast ją umyć, rozmażemy na niej cały brud. To jednak nie wszystkie błędy, jakie popełniamy podczas mycia podłóg.

Mycie podłogi 2.jpg
Fot. Canva/Liliana Drew, Pexels

Nie popełniaj tych błędów podczas mycia podłóg

Wielu z nas podczas mycia podłóg niedokładnie wyciska mopa. Jest to ogromny błąd. Poza tym, że zalewamy wówczas podłogę, która znacznie dłużej schnie, nadmiar wody może dostać się pomiędzy panele, nawet je uszkadzając.

Kierunek mycia i temperatura wody również ma tutaj znacznie. Panele zawsze myjemy wzdłuż ich położenia, letnią wodą. Zbyt gorąca woda powoduje szybkie odparowanie wilgoci i pozostawienie smug.

Nie bez znacznie jest również ilość i jakość zastosowanych środków do mycia podłóg. Jeśli przesadzimy z ilością płynu, podłoga zwyczajnie będzie klejąca, może nieco tłusta i pełna smug.

Jak myć podłogę bez pozostawiania smug?

Jeśli zastanawialiście się kiedyś, jak myć podłogę bez pozostawiania na niej smug, mamy dla was gotowe rozwiązanie. Przede wszystkim omijajcie powyższe błędy, a zrewolucjonizujecie mycie podłogi swoim domu.

Sprawdzonym patentem jest dodanie nieco octu do gotowej mieszanki do mycia podłóg. Dzięki temu podłoga nie tylko będzie pozbawiona smug, ale także zyska blask, piękny wygląd i idealną czystość, gdyż ocet wykazuje działanie bakteriobójcze.

Jeśli z jakichkolwiek przyczyn macie do czynienia z bardzo brudną podłogą, polecamy umyć ją dwa razy. Niech mycie wstępne pozbawi ją wszelkich zabrudzeń. Następnie zmieńmy wodę na zimną, zastosujmy świeże detergenty i umyjmy ją po raz kolejny. Dzięki temu możemy być pewni, że nawet najbardziej zabrudzona podłoga odzyska dawny blask.

Mycie podłogi 3.jpg
Fot. Canva/Изображения пользователя KrimKate

ZOBACZ TAKŻE: