Wiedziałeś, iż na najprostszych gąbkach do mycia naczyń jest ogromna ilość bakterii? Ja nie, lecz gdy to zrozumiałem, natychmiast odpuściłem ich używanie. Okazuje się, że mogą stanowić ogromne zagrożenie.
Parowanie okien w domu to problem, z którym boryka się wielu z nas, szczególnie w chłodniejsze miesiące. Na szczęście istnieje kilka prostych, domowych sposobów, które mogą pomóc w zapobieganiu temu zjawisku. Poniżej zdradzam najskuteczniejsze i najbardziej ekonomiczne metody, które można zastosować w domowych warunkach.
Mycie podłogi to jedna z najmniej lubianych przeze mnie czynności, jeśli chodzi o sprzątanie domu. Nie tylko sam zabieg jest czasochłonny i wymaga sporo wysiłku, to jeszcze nie zawsze przynosi, według mnie, oczekiwany efekt.Nawet dokładne szorowanie, mopowanie i polerowanie podłóg nie pomoże, jeśli po myciu widzę nieestetycznie wyglądające zacieki. Można temu zaradzić, dodając do wiadra z wodą jedną rzecz.
Mycie podłóg to kwestia zarówno estetyki, jak i higieny. Czysta podłoga sprawia, że wnętrze od razu prezentuje się znacznie lepiej, a pozbywając się plam, usuwamy również siedliska bakterii i zarazków. To ważne szczególnie, gdy mamy w domu dzieci.Niekiedy jednak nawet po umyciu podłoga nie prezentuje się najlepiej. Plamy z brudu znikają, ale pojawiają się nieestetyczne zacieki. Jak temu zapobiegać? Mamy sprawdzony sposób.
Zapewne mało kto zastanawiał się, jak myć podłogę. Nie ukrywajmy, jest to czynność prosta jak budowa cepa. Nalej wody do wiaderka, dodaj płyn do podłóg i za pomocą mopa przetrzyj podłogę – nic prostszego.Problem zaczyna się wówczas, gdy chcemy umyć podłogę naprawdę dobrze, a nie jakkolwiek. Wiecie, co zrobić, aby nawet w kuchni na płytkach nie było ani jednej smugi? Zdecydowanie to technika znana nielicznym.
Walka z uporczywymi plamami jest nie tylko męcząca, ale przede wszystkim czasochłonna i irytująca. Całe szczęście istnieje jeden prosty sposób, który pozwoli Ci raz na zawsze zapomnieć o tym problemie. Wystarczy, że samodzielnie w domu przygotujesz tę miksturę.
Znacie to paskudne uczucie, kiedy umyta podłoga jest jeszcze bardziej brudna, niż przed myciem? Niestety, zima rządzi się swoimi prawami, a sól, topniejący śnieg i cała masa piachu, jaką wnosimy do domu, nie ułatwia nam utrzymania mieszkań w czystości.Jak więc skutecznie umyć podłogę zimą, aby nawet kafelki w przedsionku lśniły jak nigdy dotąd? Wystarczy użyć zimowego płynu do podłóg. W tym artykule zdradzimy Wam, jak go przygotować.
Znacie to? Staracie się umyć podłogę, jak najdokładniej potraficie, a po wyschnięciu patrząc pod światło, widzicie mało estetyczne ślady? Postanawiacie więc przetrzeć podłogę mokrym mopem i… tylko pogarszacie sprawę. Czy można coś z tym zrobić?Czasem bywa również tak, że idealnie umyta podłoga wygląda, jakby ktoś dodał jej kilkanaście lat. Brakuje specyficznego blasku, przez co Wasze starania wciąż nie robią „efektu wow”. Z naszym patentem wszelkie te rozterki znikną, jak ręką odjął.
Mycie okien nie należy do zadań, które uznawane są za przyjemne - szczególnie jesienią lub wczesną zimą. Mróz na zewnątrz sprawia, że sprzątanie staje się nieznośne. W pośpiechu spowodowanym chęcią uniknięcia mrozu łatwo o smugi na szybach. Na szczęście w aptekach jest środek, który eliminuje to ryzyko do zera. Dodatkowo kosztuje jedynie 5 zł, a co więcej, pomoże też na parujące okulary.
Na myjni samochodowej korzystasz ze szczotki lub gąbki do mycia samochodu, które dostępne są dla wszystkich kierowców? Popełniasz duży błąd, który będzie kosztował Cię utratę pieniędzy. Gąbki i szczotki są na myjniach bardzo brudne i mogą porysować lakier.Samoobsługowe myjnie samochodowe podbiły polski rynek już wiele lat temu. Na myjni można wybrać wiele programów do mycia, polerowania, a także odkurzyć i wyczyścić samochód w środku. Mało kto wie, że ogólnodostępna szczotka i gąbka do mycia samochodu to siedlisko brudu, przez co samochód wcale nie będzie czysty. Szczotka i gąbka do mycia samochodu nie jest zbyt często wymieniana na myjniach. Znajdują się na nich pokłady ziemi, piasku i błota, które nie tylko zabrudzą samochód, ale i mogą przyczynić się do powstania kosztownych szkód.
Czyste panele to niezwykle ważny element każdego wystroju. Bez odpowiedniej dbałości o powierzchnie może się ona niszczyć i wyglądać bardzo nieestetycznie. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym w naturalny i tani sposób zadbamy o podłogi.
Czyszczenie tarki kuchennej to zmora każdej osoby, która choć raz próbowała umyć ją chwilę po starciu sera. Na szczęście z pomocą przybywa genialny sposób, które spowoduje, że ta czynność stanie się zdecydowanie łatwiejsza i szybsza.
Na ochronę zdrowia i środowiska zwraca uwagę coraz więcej osób. Nic zatem dziwnego, że domowej roboty środki czystości cieszą się większą popularnością. Podzielimy się z Wami sprawdzonymi sposobami na stworzenie płynu do naczyń domowej roboty.
Plastikowe pojemniki na jedzenie są niezwykle wygodne, ponieważ oszczędzają miejsce w lodówce, są łatwe w przenoszeniu, a także długo zachowują świeżość żywności. Niestety ich mycie nie jest najprostsze. Mamy jednak trik, dzięki któremu bez wysiłku doczyścisz je z każdego brudu. Po zjedzeniu zawartości pudełek przychodzi czas na najmniej przyjemną czynność związaną z gotowaniem - oczywiście chodzi o zmywanie naczyń. Ciężko znaleźć osobę, która deklarowałaby się jako fan zmywania. Z poniższym pomysłem mycie pojemników będzie jednak czystą przyjemnością.
Zapomnij o namaczaniu, sztucznych środkach chemicznych i druciaku. Naczynie żaroodporne po pieczeniu będzie lśnić jak nowe dzięki domowej mieszance z produktów, które z pewnością masz w domu. Jak wyczyścić naczynie żaroodporne? Przygotuj sodę oczyszczoną, ocet i sok z cytryny. Naczynie będzie lśnić jak nowe.W naczyniu żaroodpornym przygotujemy zapiekanki, gołąbki, pieczeń, lasagne i wiele innych dań. Po pieczeniu bardzo często na szkle zostają jednak resztki jedzenia. Przypalony ser, mięso, warzywa i sos lub tłuszcz są trudne do usunięcia. Jak wyczyścić naczynie żaroodporne? Zrezygnuj z chemicznych środków czyszczących. Nie dość, że są o wiele droższe od domowej mikstury, to jeszcze mogą powodować silną reakcję uczuleniową. Produkty czyszczące nie usuną brudu i zaschniętych resztek jedzenia tak szybko i sprawnie jak soda, sok z cytryny i ocet.
Mycie okien nie jest najłatwiejszym z domowych zadań, jednak czasami trzeba się poświęcić i wziąć do pracy. Większość z nas korzysta w tym celu ze sklepowych detergentów, istnieją jednak znacznie zdrowsze, tańsze i bardziej naturalne rozwiązania. To właśnie nimi się dzisiaj zajmiemy. Mycie okien wymaga od sprzątającego nieco gimnastyki i wysiłku, szczególnie podczas czyszczenia szkła o dużej powierzchni. W takiej sytuacji trudno jest zachować idealny połysk i nie stworzyć niechcący nieestetycznych smug. Na szczęście w każdej kuchni jest warzywo, które zamienia ten przykry obowiązek w czystą przyjemność.
Mycie produktów spożywczych jest na porządku dziennym, szczególnie w czasach pandemii, kiedy staramy się ustrzec wszelkich zarazków. Jest to bardzo dobra i rozsądna praktyka. Jednak jak się okazuje, jest kilka takich produktów, których pod żadnym pozorem nie powinniśmy myć. Wiele osób wychodzi z przeświadczenia, że mycie produktów spożywczych wodą z pewnością nie zaszkodzi. Owszem, ale nie w przypadku wszystkich produktów. Oto trzy najpopularniejsze produkty, których nie powinno się myć.