obieranie jajek
tiktok.com/@rujinakhaled
Marta Idzikowska - 6 Lutego 2021

Internautka odkryła genialny sposób na obranie jajek

Jedna z internautek na platformie TikTok podzieliła się niesamowitym domowym trikiem. Chodzi o obieranie jajek, które często jest żmudnym zajęciem, a szczególnie gdy skorupki nie chcą odchodzić. Potrzeba do tego jedynie... zimnej wody i kubka.

Obieranie jajek potrafi być wyjątkowo męczącym zajęciem, szczególnie gdy potrzebujemy większej ich ilości. Zajmuje to wtedy całe wieki, a skorupki nie chcą odchodzić, pękając na małe części.

Na szczęście jedna z użytkowniczek TikToka znalazła rozwiązanie na ten problem. Kobieta pokazała szerszej widowni sposób, który jest banalnie prosty i zajmie dosłownie chwilę.

Obieranie jajek - genialny sposób z TikToka

Rujina Khaled, mieszkanka Wielkiej Brytanii to popularna użytkowniczka TikToka. Jest matką czwórki dzieci, dlatego każdy kuchenny trik, który usprawni i przyspieszy jej domowe obowiązki, jest na wagę złota!

Nie inaczej było z kwestią obierania jajek. Kobieta po poznaniu tego genialnego sposobu, postanowiła podzielić się nim z resztą internautów.

Niesamowite znalezisko w karmniku dla ptakówNiesamowite znalezisko w karmniku dla ptakówCzytaj dalej

Na nagraniu Brytyjka tłumaczy, w jaki sposób gotować jajka - u niej czas ich przygotowania wynosi 12 minut. Następnie zalewa jajka zimną wodą i za chwilę zabiera się do obierania. I tutaj dzieje się magia!

Otóż, aby błyskawicznie obrać jajka, potrzebujemy jedynie kubka! Kobieta umieszcza jajko w naczyniu i energicznie potrząsa. Dzięki temu skorupka staje się obtłuczona, co sprawia, że już za chwilę bardzo szybko i łatwo będzie można ją usunąć. Wymaga to minimum wysiłku, dodatkowo pomoże nam wykonywanie tej czynności w wodzie.

Trik z obieraniem jajek podbił internet

Film zyskał gigantyczną popularność - polubiło go prawie 400 tysięcy osób! Internauci zaczęli wypróbowywać ten sposób we własnych domach, a efekty przeszły ich najśmielsze oczekiwania.

- Moja droga, dokonałaś przełomu. To naprawdę działa - napisała jedna z obserwatorek.

- Właśnie zmieniłaś moje życie - dodała inna.

Źródło: tiktok.com/@rujinakhaled

Screen służący za zdjęcie tytułowe pochodzi z profilu @rujinakhaled na TikToku. Tam możecie zobaczyć całość nagrania.

@rujinakhaled

Perfectly peeled boiled eggs ???? ##lifehack ##stitch ##fy ##foodtiktok

♬ Ultimate life hacks - Kelly - The Life Bath

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News