Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Łazienka > Odkąd wkładam to do spłuczki, sporo oszczędzam. Woda już się nie marnuje
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 27.09.2023 14:49

Odkąd wkładam to do spłuczki, sporo oszczędzam. Woda już się nie marnuje

spłuczka w toalecie
canva/DamianPalus, canva/LumenSt

Ceny wciąż rosną. Wielkimi krokami zbliża się przerażający sezon grzewczy. Zaoszczędzić możemy na wodzie. Jak to zrobić? Ciekawym sposobem na zmniejszenie rachunków jest zmodyfikowanie spłuczki w toalecie.

Spłuczka w toalecie pobiera naprawdę sporo wody. Jednak możemy to zmienić w prosty sposób. Będzie potrzebna butelka plastikowa, która sprawi, że już niedługo rachunki będą mniejsze.

Jak zmniejszyć rachunki za wodę?

Sposobów na zaoszczędzenie wody jest naprawdę sporo. Przede wszystkim podstawą jest szczelna instalacja. Kapiący kran przez cały dzień może nas naprawdę sporo kosztować podobnie jak przeciekająca spłuczka w toalecie.

Zaoszczędzić możemy w naprawdę prosty sposób. W czasie mycia zębów, czy mydlenia rąk wystarczy wyłączyć wodę. Natomiast modyfikacja spłuczki w toalecie sprawi, że o niczym nie będziemy musieli pamiętać, a zużycie wody automatycznie będzie mniejsze.

Zmodyfikowanie spłuczki jest naprawdę proste. Wystarczy mieć pod ręką zwykłą plastikową butelkę, która zmieści się pod pokrywą. Jak dokładnie przerobić ubikację? Ten trik nie wymaga dużo pracy.

spłuczka w toalecie (2).jpg
Canva / rutycanuck, Getty Images

Zmodyfikuj spłuczkę w toalecie. Sporo zaoszczędzisz

Podpowiem, jak za pomocą plastikowej butelki zmodyfikować spłuczkę w toalecie. To prosta i ekologiczna metoda. Na początku musimy wyłączyć, zakręcić wodę i spuścić cała zawartość spłuczki.

Butelkę napełniamy wodą i wkładamy po przeciwnej stanie wlewu. Dzięki temu spłuczka nie będzie napełniała się tak dużą ilością wody, a nasze rachunki się zmniejszą. Ta metoda naprawdę działa.

To nie jedyny sposób na wykorzystanie plastikowej butelki. Przyda się w łazience jeszcze w innych przypadkach. Będzie niezawodna w awaryjnych sytuacjach. Ten sposób sama przetestowałam.

Tak odetkasz zapchaną toaletę

Plastikowa butelka może nas uratować, kiedy nie mamy pod ręką przepychacza. Wystarczy odciąć jej dno. Następnie butelkę umieszczamy odciętą częścią w ubikacji i w ten sposób przepychamy toaletę.

Plastikowa butelka nie tylko pomoże zmniejszyć rachunki za wodę. Będzie niezawodna w wielu awaryjnych przypadkach.

spłuczka w toalecie
Canva / atlasstudio

Zobacz też:

Powiązane
Materiały promocyjne
Przygotowanie do zbiorów: jakie narzędzia powinien mieć każdy ogrodnik?
Prodiż
O tych kuchennych sprzętach krążą legendy. Jeśli jesteś smakoszem, zdobędziesz 10/10