Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Łazienka > Kupuję w aptece i czyszczę deskę. Po żółtych plamach nie ma śladu
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 18.09.2023 19:09

Kupuję w aptece i czyszczę deskę. Po żółtych plamach nie ma śladu

deska sedesowa
Fot. Canva / djedzura, Getty Images

Łazienka to naprawdę trudne pomieszczenie do posprzątania. Szczególnym wyzwaniem jest ubikacja. Jeśli nie działamy wystarczająco szybko, na desce sedesowej mogą pojawić się plamy. Podpowiem jak radze sobie z nieestetycznymi zabrudzeniami.

Brzydkie zacieki na desce sedesowej to nie lada wzywanie. Jednak warto się nimi zająć. Niżej podpowiem, jaki produkt z łatwością je usunie.

Jak pozbyć się zacieków na toalecie?

Utrzymanie łazienki w dobrym stanie jest naprawdę ważne. Higieniczna toaleta ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia. Niestety na desce sedesowej z czasem mogą powstawać brzydkie żółte plamy.

Brud potrafi naprawdę mocno się brudzić. Na desce sedesowej wygląda to nieestetycznie. Jednak jest jeden prosty sposób na pozbycie się żółtych plam. Przede wszystkim warto działać szybko.

Kiedy na ubikacji pojawią się zacieki lub plamy najlepiej od razu ją umyć. Jednak jeśli zabrudzenia są trwałe, przyda się jeden produkt, który kupimy w aptece. Poniżej wyjaśniam, co perfekcyjnie doczyścić deskę sedesową.

deska sedesowa
Canva / okugawa, Getty Images

Ten produkt poradzi sobie z żółtymi plamami na desce sedesowej

Z żółtymi plamami na desce sedesowej i toalecie czasem nie mogą sobie poradzić naprawdę mocne detergenty. Okazuje się, że jest na nie znacznie lepsze rozwiązanie. Ten produkt kupimy w aptece. Dzięki niemu czyszczenie będzie o wiele łatwiejsze.

Na zacieki i plamy na desce sedesowej warto zastosować wodę utlenioną. Wystarczy nanieść produkt na brudne miejsce i zostawić na kilka godzin. Po tym czasie żółte plamy znikną. Wystarczy deskę delikatnie umyć.

Utrzymanie deski sedesowej nie musi być trudne. Jest jeszcze jeden prosty sposób na pozbycie się niechcianych i nieestetycznych plam. W dalszej części artykułu podpowiem, jak to zrobić.

Co zadziała na trwałe plamy na desce sedesowej?

Przeciwko naprawdę starym zabrudzeniom warto zastosować utleniacz, który możemy dostać razem z farbami do włosów. Ten środek poradzi sobie z najtrudniejszymi zabrudzeniami, które są na desce sedesowej od dawna.

Deska sedesowa i cała toaleta może być w naprawdę dobrym stanie. Przekonaj się, jak w prosty sposób ją umyć.

czyszczenie toalety.jpg
canva/MishaBelly