Znalezisko w ogrodzie
thetravelbreeze.com
Weronika Dadok - 26 Lutego 2021

Znalazł w ogrodzie schron atomowy

Kupno nowego domu jest ekscytującym przeżyciem. Niezależnie od tego, czy jesteś nabywcą po praz pierwszy, czy któryś z kolei. Zawsze czekają cię jakieś niespodzianki. Jednak w tym przypadku była ona wyjątkowo zaskakująca.

John Sims nie oczekiwał, że jego przygoda z kupnem domu będzie aż tak niesamowita, kiedy dokonywał zakupu lokum w centrum Tucson w stanie Arizona.

Zakup dał początek jednej z wyjątkowych przygód w jego życiu. Wszystko za sprawą niecodziennej plotki dotyczącej nieruchomości. Poprzedni właściciel poinformował Johna o wyjątkowych doniesieniach na temat budynku.

Pogłoski dotyczyły tajemniczej rzeczy znajdującej się w ogrodzie od wielu lat...

Poszukiwania znaleziska w ogrodzie

Myśl o tym sekrecie nie dawała mu spokoju, postanowił niezwłocznie zabrać się do poszukiwań. Pogrążony w obsesji John był gotów zrobić wszystko, aby rozwikłać zagadkę. Sięgnął po łopatę i zaczął kopać na terenie swojego ogrodu.

Szczegół na zdjęciu w ogrodzie, które obiegło cały internetSzczegół na zdjęciu w ogrodzie, które obiegło cały internetCzytaj dalej

Szybko zdał sobie sprawę z tego, że potrzebuje mocniejszego sprzętu niż sama łopata. Zaczął kopać w wielu miejscach w ogrodzie, jednak doszedł do wniosku, że takie działania nie przyniosą zamierzonego skutku.

Po chwili namysłu zdecydował zwrócić się do władz miasta o plan zabudowy terenu. Archiwum miejskie udostępniło mu informacje, dzięki, którym dowiedział się, że w 1961 roku firma zajmująca się budową basenów prosiła o pozwolenie na rozpoczęcie prac. John jednak nie miał w domu basenu, co więc taka firma mogła robić w jego ogrodzie?

Gdy był już w posiadaniu szkicu związanego z budową, mógł pewniej zająć się poszukiwaniem. Wynajął grupę konsultantów, którzy wyposażeni byli we wszelkie potrzebne sprzęty.

Wykrywacz metalu zapiszczał w jednym miejscu. Wtedy było już jasne, gdzie dokładnie należy zacząć kopać.

Odnalezienie tajemniczego włazu w ogrodzie

Pod ostrzem łopaty podczas wykopalisk natknął się na coś twardego. Wtedy było wiadomo, że jego oczom ukaże się coś niesamowitego. Okazało się, że był to tajemniczy właz.

Choć nie mógł się doczekać rozwiązania zagadki, zdecydował się, że bezpieczeństwo postawi na pierwszym miejscu. Razem z przyjaciółmi opracował strategię zejścia w głąb włazu. Wejście zostało poszerzone i wzmocnione. Wtedy było możliwe wejście do tajemniczego pomieszczenia znajdującego się pod ziemią.

Szybko stało się jasne, że miał do czynienia z bunkrem atomowym do użytku w czasie opadów radioaktywnych. Okazało się, że w czasie Zimnej Wojny firma Whitaker Pools zdecydowała się dołączyć budowę schronów atomowych do listy swoich usług. Wyszli oni z założenia, że budowa basenów niewiele się różni, więc czemu nie?

John zdecydował się zorganizować zbiórkę w celu doprowadzenia bunkra do pierwotnego stanu. Akcja zakończyła się sukcesem, a bunkier znów stał się przyjazny dla ciekawskich!

Znalezisko w ogrodzie

Zdjęcie pochodzi ze strony thetravelbreeze.com, jeśli chcesz zobaczyć więcej możesz ją odwiedzić

Znalezisko w ogrodzie

Zdjęcie pochodzi ze strony thetravelbreeze.com, jeśli chcesz zobaczyć więcej możesz ją odwiedzić

Znalezisko w ogrodzie

Zdjęcie pochodzi ze strony thetravelbreeze.com, jeśli chcesz zobaczyć więcej możesz ją odwiedzić

Źródło: thetravelbreeze.com

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News