czarne kulki
www.thesun.co.uk
Marta Idzikowska - 27 Lutego 2021

Kobieta znalazła czarne kulki w ogrodzie

Pewna Australijka znalazła w swoim ogrodzie trudne do zidentyfikowania obiekty. W plastikowym, zabawowym domku dla dzieci znajdowało się mnóstwo czarnych, błyszczących kulek! Poprosiła internautów o pomoc w ich identyfikacji. Na temat ich pochodzenia wypowiedział się także ekspert.

Sytuacja wydarzyła się w Australii. Jedna z mieszkanek znalazła w swoim ogrodzie, a dokładniej w plastikowym domku, w którym zwykle bawi się jej córeczka, bardzo dziwne znalezisko.

Kobieta zrobiła zdjęcie i natychmiast udostępniła je w internecie, aby dowiedzieć się, czy ktoś jest w stanie pomóc jej w rozpoznaniu.

Czarne kulki w ogrodzie. Dziwne znalezisko niewiadomego pochodzenia

Australijka od razu podkreśliła, że dziwne kulki pojawiły się w domku w czasie, gdy przez 3 dni był zamknięty. Po otwarciu go okazało się, że czarne drobinki są wszędzie na podłodze, a także poprzyklejały się do ścian.

domek

Zdjęcie pochodzi z filmu umieszczonego na stronie thesun.co.uk, gdzie możecie dowiedzieć się więcej na temat znaleziska.

„Nasz nowy dom”. Pani Beata, której sąsiad spalił dom, szczerze o swoim życiu„Nasz nowy dom”. Pani Beata, której sąsiad spalił dom, szczerze o swoim życiuCzytaj dalej

Najbardziej obawiała się, że mogły to być jaja owadów. - Proszę, nie mówcie, że to termity - napisała na Facebooku.

Internauci zaczęli prześcigać się w teoriach mówiących, czym mogą być czarne kuleczki. Jedna z kobiet powiedziała, że być może być to mak, gdyż - jak przyznaje - będąc dzieckiem często zdejmowała je z bułek sądząc, że to odchody much.

Niektórzy poszli za tropem odchodów, jednak szybko go porzucono, gdyż kulki były zbyt błyszczące. W pewnym momencie wiele osób zgodziło się, że mogą to być jaja ćmy, gdyż wyglądają bardzo podobnie.

kulki

Zdjęcie pochodzi z filmu umieszczonego na stronie thesun.co.uk, gdzie możecie dowiedzieć się więcej na temat znaleziska.

Czarne kulki w ogrodzie. Wypowiedział się ekspert

Portal Fabulous przeprowadził rozmowę z Yulianem Siderovem, który jest specjalistą w zwalczaniu szkodników. Mężczyzna podzielił się swoją opinią, jednak z zastrzeżeniem, że musiałby osobiście dotknąć kulek, aby uzyskać stuprocentową pewność.

Przyznał internautom rację, że wizualnie drobinki bardzo przypominają jaja pluskwiaków, jednak wyraził ogromną wątpliwość, czy w ogóle pochodzą od szkodników.

kulki

Zdjęcie pochodzi z filmu umieszczonego na stronie thesun.co.uk, gdzie możecie dowiedzieć się więcej na temat znaleziska.

- Nie mogąc ich dotknąć i zobaczyć, jaka jest ich tekstura trudno wiedzieć na pewno. Ale na pierwszy rzut oka nie wygląda jak jaja szkodników, bardziej jak nasiona. To trudny wybór między syntetycznymi kulkami konfetti a makiem - wydał opinię ekspert.

Źródło: thesun.co.uk

Zdjęcie tytułowe pochodzi z filmu umieszczonego na stronie thesun.co.uk, gdzie możecie dowiedzieć się więcej na temat znaleziska.

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News