obrączka
twitter.com/ABDPOSTCOM
Marta Idzikowska - 28 Lutego 2021

Kobieta po 50 latach odnalazła drogocenną rzecz w ogrodzie

Pewna Amerykanka, Karen Autenrieth, 50 lat temu podczas przebywania w ogrodzie zgubiła ogromnie cenny dla siebie przedmiot - złotą obrączkę. Kobieta już dawno pogodziła się ze stratą, gdy nagle, pół wieku później, okazało się, że ktoś znalazł symbol jej małżeństwa! Historia wzrusza do łez.

Niezwykła historia wydarzyła się pewnej Amerykance, KarenAutenrieth. Gdy 50 lat wcześniej kobieta wraz z dziećmi odwiedzała swoją babcię w Chicago, zgubiła niezwykle ważny dla siebie przedmiot.

Kobieta zgubiła obrączkę w ogrodzie. Zguba odnalazła się po 50 latach

Mieszkanka USA doskonale pamięta moment, w którym rozegrała się cała sytuacja. Było to dla niej ważne wydarzenie, gdyż po tylu latach wciąż potrafi przytoczyć je ze szczegółami.

- Na chodnikach utworzyły się śnieżne zaspy. Przedzierałam się przez nie razem z dziećmi do zaparkowanego samochodu. Moje ręce były bardzo zziębnięte, ponieważ nie miałam rękawiczek. W pewnym momencie obrączka po prostu zsunęła się z mojego palca i poleciała w śnieg - powiedziała kobieta na łamach Chicago Tribune.

Cała rodzina długo szukała zguby, jednak wydawało się, że biżuteria zniknęła na zawsze. Jak się jednak okazuje, los potrafi być wyjątkowo przewrotny - po 50 latach kobietę czekała ogromna niespodzianka!

Kobieta trzymała w kuchni banana. Były w nim jaja pająkówKobieta trzymała w kuchni banana. Były w nim jaja pająkówCzytaj dalej

Kobieta zgubiła obrączkę w ogrodzie. Odezwał się znalazca

Pół wieku musiało minąć, aby przedmiot powrócił do właścicielki. Otóż pewna kobieta, która mieszkała w domu, w którym kiedyś rezydowała babcia KarenAutenrieth, dokonała niezwykłego odkrycia.

Podczas prac w ogrodzie znalazła obrączkę starszej pani! Aby dowiedzieć się, do kogo należy przedmiot, zaangażowała lokalnych historyków, którzy pomogli jej trafić do właścicielki.

- Kobieta była dostępna na Facebooku, więc około 2:30 w nocy wysłałam do niej entuzjastyczną, choć nieco chaotyczną wiadomość. Odpowiedziała mi następnego dnia z samego rana. Okazało się, że obrączka faktycznie należy do niej. Była zaskoczona, że odnaleziono ją po tylu latach - powiedziała znalazczyni.

Niesamowity finał opowieści

Obrączka została wysłana do Karen Autenrieth pocztą. Wraz z mężem ustalili, że otworzą kopertę dopiero w Walentynki. Miał to być wspaniały prezent z okazji tego święta.

- Pobraliśmy się w 1966 roku, a nasza 55. rocznica przypada 16 kwietnia. Kto by pomyślał, że po takim czasie odzyskam tę obrączkę? - mówi wzruszona kobieta.

Źródło: o2.pl

Zdjęcie tytułowe pochodzi ze strony twitter.com/ABDPOSTCOM, gdzie możecie zobaczyć więcej szczegółów historii.

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News