Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Łazienka > Orzechy włoskie zalej wrzącą wodą. To co się z nimi stanie to niemal magia
Adam Moskal
Adam Moskal 20.01.2023 15:32

Orzechy włoskie zalej wrzącą wodą. To co się z nimi stanie to niemal magia

Gotujące się orzechy
Materiał YouTube na kanale Przepisy od Katarzyny

Orzechy włoskie są nie tylko smaczne i zdrowe, lecz mogą również pomóc nam uporać się z dość popularnym problemem. Najczęściej dotyka on kobiety, jednak nie szczędzi również mężczyzn. Wystarczy zalać je wrzątkiem, a po chwili efekt będzie cudowny.

Orzechy włoskie najczęściej po prostu chrupiemy jako zdrową, a przy okazji smaczną przekąskę. Niektórzy przy pomocy orzechów decydują się również na gotowanie, a potrawy z nimi są wyjątkowe. To nie jest jednak wszystko, co można z nimi zrobić.

Dlaczego orzechy są tak cenne?

Przede wszystkim skrywają w sobie mnóstwo wartości odżywczych. Pełno w nich aminokwasów, witamin z grupy B oraz minerałów, takich jak potas, cynk, magnez, fosfor czy jod.

Regularne jedzenie orzechów jest wskazane przez wiele instytucji zdrowotnych i zajmujących się żywieniem człowieka. Dodatkowo przepełnione są antyoksydantami, które są bardzo ważne w diecie człowieka.

Orzechy włoskie
Canva.com

Orzechy włoskie i wrzątek

Zalanie orzechów włoskich wrzątkiem ma dwie główne zalety. Pierwszą z nich i dla głodomorów największą, jest znaczne ułatwienie obierania. Skorupki po kąpieli we wrzątku miękną, dzięki czemu znacznie łatwiej się je otwiera.

Drugą zaletą jest możliwość wykorzystania wody po gotowaniu orzechów w celu zrobienia płukanki do włosów. Po wyłowieniu orzechów trzeba przelać wodę do butelki, a następnie odstawić do ostudzenia.

Płukankę do włosów można stosować przy każdym myciu włosów. Jej odżywcze właściwości sprawiają, że cebulki włosów są znacznie mocniejsze, a miedziane refleksy są o wiele bardziej widoczne.

Ponadto woda po gotowaniu orzechów może posłużyć także jako nawóz do roślin doniczkowych czy ogrodowych. Zawarte w niej minerały odżywią rośliny i usprawnią ich rozwój.

Artykuły polecane przez redakcję Domek i ogródek:

Tagi: Łazienka