Oszczędzanie wody
pixabay.com/(CC0 Domena publiczna)/KrysMantovani
Weronika Dadok - 17 Marca 2021

Instalacja perlatora pomoże zaoszczędzić na wodzie

Jedno małe i niepozorne urządzenie pozwala oszczędzić nawet 60% wody. Przyda się każdemu, kto chce zużywać mniej wody i płacić niższe rachunki. W tym artykule podpowiemy, jak to zrobić.

Mowa oczywiście o tak zwanym perlatorze, który zmniejszy zużycie wody i zminimalizuje koszta. Nie odbijajcą się na komforcie korzystania z umywalki, prysznica czy zlewu.

To idealne rozwiązanie dla osób pragnących mieć dobry wpływ na środowisko oraz zaoszczędzać spore kwoty.

Ważną informacją jest również to, że Polska dysponuje jednym z najmniejszych zasobów wody w Unii europejskiej. Taki stan rzeczy związany jest ze zmianami klimatycznymi. Pogłębiająca się od lat susza pogrąża nas coraz bardziej. Kilka deszczowych dni niestety nie jest w stanie zapobiec problemowi.

W wyniku wieloletnich zaniedbań mamy także komplikacje z zatrzymywaniem wody opadowej, która za szybko odpływa do Bałtyku. Te wszystkie czynniki wymagają od nas zdecydowanie większego skupienia się na problemie i staraniach, aby jemu zapobiec.

12-latka zmarła we własnej łazience. Powodem było domowe zaniedbanie12-latka zmarła we własnej łazience. Powodem było domowe zaniedbanieCzytaj dalej

Oszczędzanie wody w domu - dlaczego jest to konieczne?

Coraz częściej słyszymy o oszczędzaniu wody w domu. Wielokrotnie można spotkać się także ze stwierdzeniem, że jedna osoba nic nie zmieni, a reszta nie jest skora, aby mieć na względzie owy problem.

To właśnie bardzo zgubne myślenie. Wystarczy udoskonalić nasze nawyki, dzięki którym będziemy również mogli oszczędzić. Zatem do dzieła!

Perlator kluczem do sukcesu w oszczędzaniu wody

Przeciętny mieszkaniec Polski zużywa około 150 litrów wody na dobę. Jednym z najprostszych i jakże skutecznym sposobem jest zainstalowanie perlatora, lub najlepiej kilku.

Jest to niepozorna nakładka na kran, lubą wąż do prysznica. Napowietrza ona wodę, zmniejszając ilość płynu wydostającego się na zewnątrz.

Dzięki bąbelkom strumień zyskuje podobną intensywność, jednocześnie oszczędzając zasób wody. Komfort korzystania z wody wciąż pozostaje taki sam.

Dzięki instalacji perlatorów możemy zmniejszyć zużycie wody nawet o około 60 procent. Myjąc twarz, zęby, naczynia, biorąc prysznic, czy myjąc ręce, zużywa się aż 100 litrów wody! Bardzo łatwo obliczyć ile można zaoszczędzić dzięki takiemu urządzeniu.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News