pająki
youtube.com/Storyful Rights Management
Marta Idzikowska - 22 Marca 2021

Tysiące pająków w Australii ucieka przed powodzią. Obsiadają ogrodzenia i nacierają na ogrody

Sytuacja w Australii jest bardzo napięta. Mieszkańcy stanu Nowa Walia zmagają się z potężnymi powodziami, które, jak się okazuje, dotykają również pająki! Te zwierzęta uciekając przed wodą ze swoich nor, nacierają na prywatne posesje i obsiadają ogrodzenia. Przerażeni mieszkańcy zamieszczają filmy i zdjęcia ze swoich działek zaatakowanych przez pająki.

Ogromne powodzie dotknęły wschodnie wybrzeże Australii. Ewakuowano już tysiące osób, których domy zostały doszczętnie zniszczone przez morderczy żywioł.

Jak się okazuje, nie tylko ludzie ucierpieli na tej katastrofie. Swoje nory straciły również pająki, które uciekając z zalanych tuneli, szukają schronienia... na przydomowych ogrodzeniach i w ogrodach!

Pająki nacierają na posesje Australijczyków. Uciekają przed powodzią

Melanie Williams, jedna z mieszkanek stanu Nowa Południowa Walia, w rozmowie z ABC opowiedziała o przerażającym znalezisku. Na jej ogrodzeniu, bramie garażowej i słupach było tysiące pająków.

- To wystarczyło, by naprawdę mnie przestraszyć. Nigdy nie widziałam czegoś takiego. Mam arachnofobię, więc mam nadzieję, że szybko wrócą tam, skąd przyszły - powiedziała.

Zbigniew Zamachowski wyprowadził się i zostawił żonie mieszkanie?Zbigniew Zamachowski wyprowadził się i zostawił żonie mieszkanie?Czytaj dalej

Kobieta po obserwacji zwierząt zrozumiała, że poszukują one po prostu fragmentu suchej przestrzeni, na który mogą wejść. Na płocie jej sąsiada również znajdowało się mnóstwo tych stworzeń.

Pająki nacierają na posesje Australijczyków. Mieszkańcy żyją w strachu

Filmem z pająkami podzielił się również Matt Lovenfosse, który zaobserwował gigantyczną liczbę pająków unoszących się na wodzie w okolicy jego posesji - widok jest naprawdę przerażający.

- Są zaledwie kilka metrów od ogrodzenia- powiedział zaniepokojony mężczyzna.

Pająki nie są jedynym zmartwieniem Australijczyków. Problemem jest też inna plaga

Niestety, mieszkańcy Australii muszą mierzyć się również z... plagą myszy. Te zwierzęta rozpanoszyły się po domach, ogrodach i farmach w Nowej Południowej Walii i Queensland. Przyczyną mają być tegoroczne obfite zbiory zboża.

Australijczycy umieszczają w sieci nagrania, na których widać jak gryzonie buszują po ich mieszkaniach, a znajdują je nawet we własnych łóżkach! Populacja tych szkodników ciągle rośnie, a problem jest niezwykle trudny do zwalczenia.

Źródło: onet.pl

Zdjęcie tytułowe jest screenem z filmu znajdującego się na kanale youtube.com/Storyful Rights Management, gdzie możecie zobaczyć więcej ujęć pająków na posesjach.

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News