palety
www.flickr.com/Junction Image
Weronika Dadok - 29 Grudnia 2020

Meble z palet - stylowe i tanie

Bardzo tanim oraz jednocześnie ekologicznym sposobem na oryginalne i modne wnętrze jest wykorzystanie skrzynek i palet. Takie rozwiązanie gości w naszych domach już od wielu lat. Nie spodziewamy się również, aby miało nas opuścić. Jest to trend ponadczasowy i bardzo atrakcyjny. Meble z palet to świetna opcja dla osób chcących zaoszczędzić, przy zachowaniu interesującego stylu.

Sposób z wykorzystaniem palet jako mebli sprawdzi się nie tylko w studenckim wnętrzu, które najczęściej musi być tanio urządzone. Takie rozwiązanie coraz częściej możemy spotkać w drogich i stylowych apartamentach, których wystrój jest dokładnie przemyślany.

Meble z palet - ideał w swej prostocie

Niski stolik kawowy to najczęściej spotykane rozwiązanie z wykorzystaniem bohaterek naszego artykułu - europalet. Ten sposób wcale nie zadziwia, ponieważ jest szalenie praktyczny, zarówno ze względu na swoją małą wagę, jak i subtelność w kwestii wyglądu.

Kluczem do sukcesu są dwie ułożone na sobie palety, które wedle uznania można również pomalować. Dodatkowo polecane jest zainstalowanie kółek z hamulcami, aby umożliwić łatwe przestawianie. Jeśli chcesz, aby mebel miał gładki blat, połóż na paletach taflę szkła.

Palety na ścianach? Czemu nie! Tak właśnie można wykorzystać ich oryginalną urodę. Przybitą wierzchnią stroną paletę można wykorzystać jako naścienną półeczkę.

Paleta-siedzisko to wyjątkowe i fantastyczne rozwiązanie

Palety mogą służyć jako podpora nie tylko naszym książkom, ale również nam samym. Sprawdzą się doskonale, jako siedzisko. Ze względu na swój wygląd pasują do wnętrz rustykalnych, skandynawskich, czy industrialnych.

Z ustawionych na sobie palet można zrobić praktyczną i ładną ławę. Rozłóż na niej poduszki i gotowe. Taka opcja sprawdzi się również na zewnątrz - w ogrodzie, czy na balkonie. Pamiętaj jednak o tym, aby odpowiednio zaimpregnować drewno.

Paleta królową sypialni

Najbardziej istotnym meblem w sypialni jest oczywiście łóżko. Jego ramę jak najbardziej można również stworzyć z palet.

Bardzo ważnym aspektem jest umiejętny dobór materaca. Musi mieć wystarczającą grubość oraz sprężystość. Gdy pomalujesz skrzynki na odpowiednie kolory, pasujące do twojego wystroju możesz wykorzystać je jako oryginalne stojaki na rośliny.

To tylko kilka sposobów na wykorzystanie palet, jako mebli. Rusz swoją kreatywność i znajdź zastosowanie idealnie dopasowane do swoich potrzeb.

Źródło: stylzycia.radiozet.pl

palety

Zdjęcie pochodzi ze strony commons.wikimedia.org i jest autorstwa użytkownika o nazwie MOs810

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News