Pani ogrodnik pokazała, jak zwalczyć szkodniki kapusty. Stosuje 2 opryski, jej zbiorów można pozazdrościć
Pani Renata prowadzi na YouTobie kanał Kobieta z zachodu, na którym dzieli się sprawdzonymi sposobami na obfite polny w ogrodzie. Tym razem zdradziła, jak walczy ze szkodnikami kapusty. Jej ekologiczne opryski potrafią zdziałać cuda.
Jak chronić kapustę przed szkodnikami?
Pani Renata ma sprawdzone sposoby na ochronę kapusty przed szkodnikami. Swoje rośliny kapustne zabezpiecza przed najróżniejszymi szkodnikami, a niektóre preparaty stosuje profilaktycznie. Kapuście mogą zagrażać mszyce, mączniki oraz gąsienice bielinków.
Przed szkodnikami kapustę warto chronić profilaktycznie. W przypadku bielików dobrze sprawdzi się posypanie kapusty mączką bazaltową. Mączka bazaltowa będzie rozwiązaniem, które profilaktycznie działa również na mszyce. Pani ogrodnik bardzo ją poleca.
Pani Renata zdradziła, jakie ekologiczne opryski wykorzystuje do ochrony swojej kapusty przed szkodnikami. Do ochrony kapusty idealnie sprawdzi się oprysk z wrotyczy pospolitej lub oprysk z tytoniu.
Materiał i zdjęcia wykorzystane w artykule pochodzą z kanału Kobieta z zachodu na YouTube.
Dwa skuteczne i ekologiczne opryski. Poradzą sobie ze wszystkimi szkodnikami kapusty!
Kiedy kapustę zaczną atakować szkodniki, warto przeciwko nim zastosować oprysk z tytoniu. Dobrze sprawdzi się między innymi na mącznika. Pani Renata zdradza swój przepis. 100 gramów tytoniu zalewam litem wrzącej wody i zostawia na jeden dzień. Następnie przecedza i oprysk gotowy.
Innym skutecznym opryskiem, którym możemy walczyć ze szkodnikami kapusty będzie oprysk z wrotyczy pospolitej. Pani ogrodnik ⅓ wiaderka z liśćmi wrotyczy pospolitej zalewa wodą i zostawia na dobę. Następnie odcedza i przelewa do butelki z atomizerem.
W walce ze szkodnikami kapusty mogą pomóc aksamitki
Pani Renata podzieliła się ciekawym sposobem na pozbycie się szkodników kapusty. Chodzi o posadzenie aksamitek między główkami kapusty. Te przepiękne kwiaty mogą skutecznie pomóc w walce ze szkodnikami.
Aksamitki mogą ochronić kapustę przed szkodnikami, które żerują na jej korzeniach, ale również przed szkodnikami latającymi. Specyficzny zapach aksamitek odstrasza między innymi mszyce.